Easy Social (7.x-2.0-beta8) - en to de translation catalogue (21 entries)

en: Block title
de: Blocktitel

en: Font
de: Schriftart

en: Vertical
de: Vertikal

en: Other
de: Weitere

en: Global Settings
de: Globale Einstellungen

en: Block Settings
de: Blockeinstellungen

en: Annotation
de: Anmerkung

en: Color Scheme
de: Farbschema

en: Facebook Application ID
de: Facebook-Anwendungs-ID

en: Administer Easy Social
de: Easy Social verwalten

en: Manage Easy Social permissions.
de: Easy social Rechte verwalten

en: Ignore paths
de: Pfade ignorieren

en: Every URL placed here, will not have any Social links.
de: Alle hier angegebenen URLs erhalten keine Links zu sozialen Medien (Social Media).

en: Ignore Paths
de: Pfade ignorieren

en: Easy Social settings
de: Easy Social Einstellungen

en: Enable Easy Social
de: Easy Social aktivieren

en: Extra settings for Twitter
de: Zusätzliche Einstellungen für Twitter

en: Leave this blank if you don't want this block to have a title.
de: Leer lassen, wenn dieser Block keinen Titel haben soll.

en: Show profile pictures below the button.
de: Profilbild unter der Schaltfläche anzeigen

en: Extra settings for Facebook
de: Zusätzliche Einstellungen für Facebook

en: Extra settings for Google+
de: Zusätzliche Einstellungen für Google+
