Entity Construction Kit (ECK) (7.x-1.1-alpha1) - en to id translation catalogue (22 entries)

en: delete
id: hapus

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Type
id: Jenis

en: Author
id: Penulis

en: This action cannot be undone.
id: Tindakan ini tidak bisa dikembalikan.

en: Name
id: Nama

en: Save
id: Simpan

en: Teaser
id: Ringkasan

en: Text
id: Teks

en: Timestamp
id: Tanda waktu

en: User
id: Pengguna

en: Created
id: Dibuat

en: State
id: Status

en: Integer
id: Bilangan bulat

en: Entity
id: Entitas

en: Generic
id: Umum

en: Changed
id: Berubah

en: Decimal
id: Desimal

en: - Please choose -
id: - Pilih salah satu -

en: Properties
id: Properti

en: Entities
id: Entitas
