Entity Construction Kit (ECK) (7.x-1.1-alpha2) - en to hi translation catalogue (20 entries)

en: delete
hi: मिटाएँ

en: Delete
hi: मिटायें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Type
hi: प्रकार

en: Author
hi: लेखक

en: This action cannot be undone.
hi: इस क्रिया को अकार्य नहीं किया जा सकता है यानि फिर से पहले की अवस्था मे जाना सम्भव नहीं है।

en: Name
hi: नाम

en: edit
hi: संपादन करें

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: Teaser
hi: टीज़र

en: Text
hi: लेख

en: Timestamp
hi: टाइमस्टैम्प

en: User
hi: प्रयोक्ता

en: Created
hi: निर्मित

en: Integer
hi: पूर्णांक

en: Entity
hi: इकाई

en: Changed
hi: बदल गया

en: Decimal
hi: दशमलव

en: - Please choose -
hi: - कृपया चुने -

en: UUID
hi: युयुआइङी
