Entity Construction Kit (ECK) (7.x-1.1-alpha2) - en to es translation catalogue (24 entries)

en: delete
es: eliminar

en: Delete
es: Eliminar

en: Operations
es: Operaciones

en: Type
es: Tipo

en: Author
es: Autor

en: This action cannot be undone.
es: Esta acción no se puede deshacer.

en: Name
es: Nombre

en: edit
es: editar

en: Save
es: Guardar

en: Teaser
es: Resumen

en: Text
es: Texto

en: Timestamp
es: Sello temporal

en: User
es: Usuario

en: Created
es: Creado

en: State
es: Estado

en: Integer
es: Número entero

en: Entity
es: Entidad

en: Generic
es: Generico

en: Changed
es: Modificado

en: - Please choose -
es: - Por favor, elija -

en: Properties
es: Propiedades

en: Entity Type
es: Tipo de entidad

en: Entities
es: Entidades

en: Entity types
es: Tipos de entidad
