Entity Construction Kit (ECK) (7.x-2.0-rc1) - en to da translation catalogue (18 entries)

en: delete
da: slet

en: Delete
da: Slet

en: Operations
da: Handlinger

en: view
da: vis

en: This action cannot be undone.
da: Denne handling kan ikke fortrydes.

en: Name
da: Navn

en: edit
da: redigér

en: Save
da: Gem

en: Teaser
da: Smagsprøve

en: Text
da: Tekst

en: Integer
da: Heltal

en: Decimal
da: Decimaltal

en: - Please choose -
da: - Vælg venligst -

en: Behavior
da: Opførsel

en: Text to display
da: Tekst der skal vises

en: Delete link
da: Slet-link

en: Edit link
da: Redigér-link

en: Machine Name
da: Maskinnavn
