Entity Construction Kit (ECK) (7.x-2.0-rc3) - en to ca translation catalogue (25 entries)

en: delete
ca: suprimeix

en: Delete
ca: Suprimeix

en: Operations
ca: Operacions

en: Type
ca: Tipus

en: Language
ca: Llengua

en: Disabled
ca: Inhabilitat

en: Enabled
ca: Habilitat

en: view
ca: mostra

en: This action cannot be undone.
ca: L'acció no es pot desfer.

en: Link
ca: Enllaç

en: Name
ca: Nom

en: edit
ca: edita

en: Save
ca: Desa

en: Teaser
ca: Resum

en: Integer
ca: Enter

en: Language neutral
ca: Neutre lingüísticament

en: - Please choose -
ca: - Trieu -

en: Text to display
ca: Text a mostrar

en: Bundles
ca: Embolcalls

en: Delete link
ca: Enllaç d'esborrat

en: Multilingual support
ca: Suport multilingüe

en: Edit link
ca: Enllaç d'edició

en: Machine Name
ca: Nom màquina

en: Performance and scalability
ca: Rendiment i escalabilitat

en: Entity language
ca: Llengua de l'entitat
