Entity Construction Kit (ECK) (7.x-2.0-rc9) - en to it translation catalogue (31 entries)

en: Title
it: Titolo

en: delete
it: elimina

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Type
it: Tipo

en: Language
it: Lingua

en: Disabled
it: Disattivato

en: Enabled
it: Attivato

en: view
it: mostra

en: This action cannot be undone.
it: L'operazione non è reversibile.

en: Name
it: Nome

en: edit
it: modifica

en: Label
it: Etichetta

en: Save
it: Salva

en: Add
it: Aggiungi

en: Teaser
it: Anteprima

en: Text
it: Testo

en: Integer
it: Intero

en: Full
it: Completo

en: Decimal
it: Decimale

en: Language neutral
it: Indipendente dalla lingua

en: - Please choose -
it: - Scegli -

en: Text to display
it: Testo da visualizzare

en: Entity type
it: Tipo di entità

en: Bundles
it: Bundle

en: Delete link
it: Link elimina

en: Multilingual support
it: Supporto multilingue

en: Edit link
it: Link modifica

en: Machine Name
it: Nome ad uso interno

en: Performance and scalability
it: Performance e scalabilità

en: Entity language
it: Lingua dell'entità
