Editor (7.x-1.2) - en to ar translation catalogue (88 entries)

en: User interface
ar: واجهة المستخدم

en: Operations
ar: عمليات

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Language
ar: اللغة

en: None
ar: لا شيء

en: Weight
ar: الوزن

en: Link
ar: رابط

en: Image
ar: الصورة

en: Center
ar: المركز

en: Name
ar: الاسم

en: Save
ar: حفظ

en: Format
ar: التنسيق

en: URL
ar: العنوان URL

en: Continue
ar: متابعة

en: Configure
ar: ضبط

en: Separator
ar: فاصل

en: Roles
ar: الأدوار

en: configure
ar: ضبط

en: Width
ar: العرض

en: Height
ar: الارتفاع

en: Media
ar: ميديا

en: Table
ar: جدول

en: Align
ar: المحاذاة

en: Tools
ar: الأدوات

en: Add group
ar: إضافة مجموعة

en: Allowed HTML tags
ar: وسوم إتش.تي.إم.إل المسموح بها

en: Undo
ar: تراجع

en: Lists
ar: قوائم

en: Alignment
ar: المحاذاة

en: Caption
ar: شرح

en: Left
ar: اليسار

en: Right
ar: اليمين

en: Superscript
ar: نص علوي

en: Testing
ar: جار الاختبار

en: width
ar: عرض

en: height
ar: طول

en: Loading...
ar: تحميل...

en: disable
ar: تعطيل

en: Show blocks
ar: عرض الصناديق

en: Copy
ar: نسخ

en: Redo
ar: إعادة

en: Italic
ar: مائل

en: Editor
ar: محرر

en: Source code
ar: شفرة المصدر

en: Subscript
ar: مخطوطة

en: Indent
ar: أدنى

en: Outdent
ar: أعلى

en: Unlink
ar: فك ارتباط

en: Bullet list
ar: قائمة نقط

en: Underline
ar: خط سفلي

en: Cut
ar: قص

en: Paste
ar: لصق

en: Add row
ar: إضافة صف

en: Insert Image
ar: إدراج صورة

en: pixels
ar: بكسلات

en: Add Link
ar: إضافة رابط

en: Numbered list
ar: قائمة مرقمة

en: Align left
ar: محاذاة يسار

en: Align center
ar: محاذاة بالمنتصف

en: Align right
ar: محاذاة يمين

en: Paste Text
ar: لصق النص

en: Paste from Word
ar: لصق من Word

en: Remove format
ar: حذف التنسيق

en: Font style
ar: نوع الخط

en: No roles may use this format
ar: لا يمكن لأي دور استخدام هذا النسق

en: Formatting
ar: التنسيق

en: Language list
ar: قائمة اللغات

en: Text format
ar: تنسيق النص

en: Remove row
ar: حذف الصف

en: Maximum file size
ar: الحد الأقصى لحجم الملف

en: Invalid form POST data.
ar: بيانات POST في الاستمارة غير صالحة.

en: All roles may use this format
ar: بإمكان كل الأدوار استخدام هذا التنسيق

en: Display basic HTML help in long filter tips
ar: عرض مساعدة لتعليمات HTML في النصائح الخاصة بالمرشحات

en: Add rel="nofollow" to all links
ar: إضافة rel="nofollow" إلى كل الروابط

en: Text Formats
ar: تنسيقات النص

en: Weight for @title
ar: الوزن لـ @title

en: Maximum dimensions
ar: أقصى بعد

en: File storage
ar: تخزين الملف

en: Toolbar configuration
ar: تهيئة شريط الأدوات

en: Available buttons
ar: الأزرار المتاحة

en: Active toolbar
ar: شريط الأدوات النشط

en: No styles configured
ar: لم يتم تكوين أنماط

en: @count styles configured
ar: @count تم تكوين أنماط

en: Text editor
ar: محرر النص

en: This option is disabled because no modules that provide a text editor are currently enabled.
ar: هذا الخيار معطل لأنه وحدات توفير محررين النصوص غير مفعلين حاليًا

en: Uploads disabled
ar: تم تعطيل التحميلات

en: Change text format?
ar: تغيير تنسيق النص؟

en: All @count languages
ar: كل @count اللغات
