Editor (7.x-1.2) - en to tr translation catalogue (125 entries)

en: User interface
tr: Kullanıcı arayüzü

en: Operations
tr: İşlemler

en: Cancel
tr: İptal

en: Language
tr: Dil

en: None
tr: Hiçbiri

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Link
tr: Bağlantı

en: Image
tr: Resim

en: Center
tr: Merkez

en: Name
tr: İsim

en: Save
tr: Kaydet

en: Format
tr: Biçim

en: Continue
tr: Devam et

en: Configure
tr: Yapılandır

en: Separator
tr: Ayraç

en: Roles
tr: Roller

en: configure
tr: yapılandır

en: Width
tr: Genişlik

en: Height
tr: Yükseklik

en: Media
tr: Medya

en: Table
tr: Tablo

en: Align
tr: Hizalama

en: Tools
tr: Araçlar

en: Add group
tr: Grup ekle

en: Allowed HTML tags
tr: İzin verilen HTML etiketleri

en: Undo
tr: Geri al

en: Lists
tr: Listeler

en: Alignment
tr: Hizalama

en: Caption
tr: Başlık

en: Left
tr: Sol

en: Right
tr: Sağ

en: Superscript
tr: Üst simge

en: Testing
tr: Test ediliyor

en: width
tr: genişlik

en: height
tr: yükseklik

en: Loading...
tr: Yükleniyor...

en: disable
tr: devre dışı bırak

en: Show blocks
tr: Blokları göster

en: Bold
tr: Koyu

en: Copy
tr: Kopyala

en: Redo
tr: İleri al

en: Italic
tr: Eğik

en: Editor
tr: Düzenleyici

en: Source code
tr: Kaynak kodu

en: Subscript
tr: Alt simge

en: Indent
tr: Girinti

en: Outdent
tr: Çıkıntı

en: Unlink
tr: Bağlantıyı kaldır

en: Bullet list
tr: Madde işaretli liste

en: Blockquote
tr: Alıntı

en: Underline
tr: Altı çizili

en: Cut
tr: Kes

en: Paste
tr: Yapıştır

en: Add row
tr: Satır ekle

en: Edit image
tr: Resmi düzenle

en: Insert Image
tr: Görsel Girin

en: pixels
tr: piksel

en: Add Link
tr: Bağlantı Ekle

en: Edit Link
tr: Bağlantıyı Düzenle

en: Numbered list
tr: Numaralı liste

en: Edit link
tr: Bağlantıyı düzenle

en: Strike-through
tr: Üstü çizili

en: Align left
tr: Sola yasla

en: Align center
tr: Ortala

en: Align right
tr: Sağa yasla

en: Justify
tr: Hizala

en: Horizontal rule
tr: Yatay çizgi

en: Paste Text
tr: Metin Yapıştır

en: Paste from Word
tr: Word'den Yapıştır

en: Remove format
tr: Biçimlendirmeyi kaldır

en: Character map
tr: Karakter haritası

en: HTML block format
tr: HTML bloğu biçimi

en: Font style
tr: Yazı sitili

en: No roles may use this format
tr: Hiç bir rol bu biçimi kullanamaz

en: Formatting
tr: Biçimlendirme

en: Language list
tr: Dil listesi

en: Styles
tr: Biçemler

en: Text format
tr: Metin biçimi

en: Remove row
tr: Satırı kaldır

en: Maximum file size
tr: Dosya boyutu üst sınırı

en: Alternative text
tr: Alternatif metin

en: Toolbar buttons
tr: Araç çubuğu düğmeleri

en: Invalid form POST data.
tr: Geçersiz form POST verisi

en: All roles may use this format
tr: Tüm roller bu biçimi kullanabilir

en: Display basic HTML help in long filter tips
tr: Uzun filtre ipuçlarında basit HTML yardımı görüntüle

en: Add rel="nofollow" to all links
tr: Tüm bağlantılara rel="nofollow" ekle

en: Maximize
tr: Büyült

en: Text Formats
tr: Metin Biçimleri

en: Weight for @title
tr: @title için ağırlık

en: Maximum dimensions
tr: Boyut üst sınırı

en: Upload directory
tr: Karşıya yükleme dizini

en: File storage
tr: Dosya depolama

en: Toolbar configuration
tr: Araç çubuğu yapılandırması

en: Available buttons
tr: Kullanılabilir düğmeler

en: Active toolbar
tr: Etkin araç çubuğu

en: No styles configured
tr: Yapılandırılmış bir stil yok

en: @count styles configured
tr: @count stil yapılandırıldı

en: Button separator
tr: Düğme ayırıcı

en: The provided list of styles is syntactically incorrect.
tr: Sağlanan stil listesi sözdizimi bakımından yanlış.

en: You must configure the selected text editor.
tr: Seçilen metin düzenleyiciyi yapılandırmanız gerekir.

en: Text editor
tr: Metin düzenleyici

en: This option is disabled because no modules that provide a text editor are currently enabled.
tr: Metin düzenleyici sağlayan bir modül etkinleştirilmiş olmadığından bu seçenek devre dışı bırakılmıştır.

en: Based on the text editor configuration, these tags have automatically been added: <strong>@tag-list</strong>.
tr: Metin düzenleyici yapılandırmasına bağlı olarak şu etiketler otomatik olarak eklenmiş: <strong>@tag-list</strong>.

en: CKEditor core
tr: CKEditor çekirdeği

en: Styles dropdown
tr: Stiller açılır listesi

en: Uploads disabled
tr: Yüklemeler devre dışı bırakıldı

en: Uploads enabled, max size: @size @dimensions
tr: Yüklemeler etkinleştirildi, boyut üst sınırı: @size @dimensions

en: Edit Image
tr: Görseli Düzenleyin

en: CKEditor plugin settings
tr: CKEditor eklentisi ayarları

en: Enable image uploads
tr: Görsel yüklenmesini etkinleştir

en: Storage: @name
tr: Depolama: @name

en: A directory relative to Drupal's files directory where uploaded images will be stored.
tr: Yüklenen görsellerin depolanacağı, Drupal'ın dosya diziniyle göreceli bir dizin.

en: If this is left empty, then the file size will be limited by the PHP maximum upload size of @size.
tr: Boş bırakılırsa, dosya boyutu PHP karşıya yükleme boyutu üst sınırı olan @size ile sınırlanır.

en: Images larger than these dimensions will be scaled down.
tr: Bu boyuttan büyük görseller aşağıya ölçeklenir.

en: About text formats
tr: Metin biçimleri hakkında

en: Change text format?
tr: Metin biçimi değiştirilsin mi?

en: Short description for the visually impaired
tr: Görme engelliler için kısa tanım

en: Align images
tr: Resimleri hizala

en: Rich Text Editor, !label field
tr: Zengin Metin Düzenleyici, !label alanı

en: Alternative text is required.<br />(Only in rare cases should this be left empty. To create empty alternative text, enter <code>""</code> — two double quotes without any content).
tr: Alternatif metin gerekli.<br />(Sadece nadir durumlarda bu boş bırakılmalı. Boş bir alternatif metin oluşturmak için, <code>""</code> —içeriği boş iki çift tırnak— girin).

en: A list of HTML tags that can be used. By default only the <em>lang</em> and <em>dir</em> attributes are allowed for all HTML tags. Each HTML tag may have attributes which are treated as allowed attribute names for that HTML tag. Each attribute may allow all values, or only allow specific values. Attribute names or values may be written as a prefix and wildcard like <em>jump-*</em>. JavaScript event attributes, JavaScript URLs, and CSS are always stripped.
tr: Kullanılabilecek HTML etiketlerinin bir listesi. Tüm HTML etiketleri için varsayılan olarak yalnızca <em>lang</em> ve <em>dir</em> öz niteliklerine izin verilir. Her bir HTML etiketinin, söz konusu HTML etiketi için izin verilen öz nitelik adları olarak değerlendirilen öznitelikleri olabilir. Her öz nitelik, tüm değerlere ya da yalnızca belirli değerlere izin verebilir. Öz nitelik adları ya da değerleri, <em>jump-*</em> gibi ön ek ve joker karakter olarak yazılabilir. JavaScript olay öz nitelikleri, JavaScript URL adresleri ve CSS her zaman kaldırılır.

en: A list of classes that will be provided in the "Styles" dropdown. Enter one or more classes on each line in the format: element.classA.classB|Label. Example: h1.title|Title. Advanced example: h1.fancy.title|Fancy title.<br />These styles should be available in your theme's CSS file.
tr: "Stiller" açılır listesinde sağlanacak sınıfların bir listesi. Her bir satıra, öğe.sınıfA.sınıfB|Etiket biçiminde bir ya da daha fazla sınıf girin. Örnek: h1.başlık|Başlık. İleri düzey örnek: h1.fancy.başlık|Fancy başlık.<br />Bu stiller, temanızın CSS dosyasında var olmalıdır.

en: United Nations' official languages
tr: Birleşmiş Milletler resmi dilleri

en: All @count languages
tr: @count dilin tümü

en: Each style must have a unique label.
tr: Her stilin benzersiz bir etiketi olmalıdır.
