EdStep (7.x-1.0-beta1) - en to id translation catalogue (18 entries)

en: Title
id: Judul

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Cancel
id: Batal

en: Remove
id: Hapus

en: Add
id: Tambah

en: remove
id: buang

en: View
id: Lihat

en: Manage
id: Kelola

en: Teaser
id: Ringkasan

en: Client ID
id: ID Klien

en: ‹ previous
id: ‹ sebelumnya

en: next ›
id: selanjutnya ›

en: Result
id: Hasil

en: locked
id: terkunci

en: About
id: Tentang

en: No content available.
id: Tidak ada konten yang tersedia.

en: Submitted by !username on !datetime
id: Ditulis oleh !username pada !datetime

en: Full content
id: Konten lengkap
