Education (7.x-1.0) - en to it translation catalogue (21 entries)

en: Content
it: Contenuto

en: Settings
it: Impostazioni

en: Help
it: Aiuto

en: Back to Top
it: Torna in cima

en: 1 hour | @count hours
it[0]: 1 ora
it[1]: @count ore

en: 1 day | @count days
it[0]: 1 giorno
it[1]: @count giorni

en: Header
it: Intestazione

en: Footer
it: Piè di pagina

en: Skin
it: Tema grafico

en: 1 year | @count years
it[0]: 1 anno
it[1]: @count anni

en: 1 week | @count weeks
it[0]: 1 settimana
it[1]: @count settimane

en: Featured
it: In evidenza

en: Skip to main content
it: Salta al contenuto principale

en: 1 month | @count months
it[0]: 1 mese
it[1]: @count mesi

en: Light
it: Chiaro

en: Page top
it: Inizio pagina

en: Page bottom
it: Fondo pagina

en: Sidebar first
it: Prima barra laterale

en: Secondary menu
it: Menu secondario

en: Highlighted
it: Evidenziato

en: Sidebar second
it: Seconda barra laterale
