Education (7.x-1.0) - en to pl translation catalogue (29 entries)

en: Home
pl: Strona główna

en: Slideshow
pl: Pokaz slajdów

en: Content
pl: Zawartość

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Help
pl: Pomoc

en: Back to Top
pl: Powrót na górę

en: 1 hour | @count hours
pl[0]: 1 godzina
pl[1]: @count godziny
pl[2]: @count godzin

en: 1 day | @count days
pl[0]: 1 dzień
pl[1]: @count dni
pl[2]: @count dni

en: Header
pl: Nagłówek

en: Footer
pl: Stopka

en: Skin
pl: Skórka

en: 1 year | @count years
pl[0]: 1 rok
pl[1]: @count lata
pl[2]: @count lat

en: 1 week | @count weeks
pl[0]: 1 tydzień
pl[1]: @count tygodnie
pl[2]: @count tygodni

en: 1 min | @count min
pl[0]: 1 min
pl[1]: @count minuty
pl[2]: @count minut

en: 1 sec | @count sec
pl[0]: 1 sekunda
pl[1]: @count sekundy
pl[2]: @count sekund

en: Featured
pl: Przedstawiony

en: Skip to main content
pl: Przejdź do treści

en: 1 month | @count months
pl[0]: 1 miesiąc
pl[1]: @count miesiące
pl[2]: @count miesięcy

en: Light
pl: Jasny

en: Education
pl: Edukacja

en: Default Style
pl: Domyślny styl

en: Page top
pl: Góra strony

en: Page bottom
pl: Dół strony

en: Sidebar first
pl: Pierwsza kolumna boczna

en: Search...
pl: Szukaj...

en: Secondary menu
pl: Menu odnośników dodatkowych

en: Highlighted
pl: Wyróżnione

en: Sidebar second
pl: Druga kolumna boczna

en: Reset theme settings
pl: Zresetuj ustawienia szablonu
