EntityFieldQuery Views Backend (7.x-1.0-alpha2) - en to ar translation catalogue (22 entries)

en: Label
ar: التسمية

en: Views
ar: الرؤى

en: Revision ID
ar: معرف المراجعة

en: Vocabulary
ar: المعجم

en: Contains
ar: يحتوي

en: Is less than
ar: أصغر من

en: Is less than or equal to
ar: أقل من أو مساو

en: Is equal to
ar: يساوي

en: Is greater than or equal to
ar: أكبر من أو يساوي

en: Is greater than
ar: أكبر من

en: Is not equal to
ar: غير مساو لـ

en: in
ar: في

en: Entity
ar: الكيان

en: contains
ar: يحتوي على

en: Selection type
ar: نوع الاختيار

en: Bundle
ar: الحزمة

en: This will override any other link you have set.
ar: سيلغي هذا أي رابط أخر قمت بحفظه

en: Current user's language
ar: لغة المستخدم الحالي

en: Default site language
ar: لغة الموقع الافتراضية

en: Dropdown
ar: القائمة المنسدلة

en: An invalid vocabulary is selected. Please change it in the options.
ar: أخترت كلمة خاطئة. قم بتغييرها من الخيارات

en: Select terms
ar: أختر مصطلحات
