EntityFieldQuery Views Backend (7.x-1.0-alpha5) - en to he translation catalogue (37 entries)

en: Label
he: תווית

en: Views
he: היבטים

en: Delta
he: דלתא

en: Revision ID
he: מס' זיהוי גרסה

en: Vocabulary
he: מילון

en: Contains
he: מכיל

en: Is less than
he: קטן מ-

en: Is less than or equal to
he: פחות או שווה ל

en: Is equal to
he: שווה ל

en: Is greater than or equal to
he: יותר או שווה ל

en: Is greater than
he: יותר מ

en: Is not equal to
he: לא שווה ל

en: in
he: ב

en: Entity
he: יישות

en: contains
he: מכיל

en: Selection type
he: סוג בחירה

en: Is not one of
he: אינו אחד מ-

en: Starts with
he: מתחיל ב

en: Autocomplete
he: השלמה אוטומטית

en: Bundle
he: חבילה

en: Is one of
he: הינו אחד מתוך

en: This will override any other link you have set.
he: ידרוס כל קישור אחר שהגדרת.

en: A date in any machine readable format. CCYY-MM-DD HH:MM:SS is preferred.
he: תאריך בתבנית מכונה כלשהי עם עדיפות לתבנית CCYY-MM-DD HH:MM:SS.

en: not in
he: לא נמצא ב-

en: Is between
he: הוא בין

en: between
he: בין

en: begins
he: מתחיל

en: Current user's language
he: שפת המשתמש הנוכחי

en: Default site language
he: שפת ברירת המחדל של האתר

en: No language
he: ללא שפה

en: Select which vocabulary to show terms for in the regular options.
he: בחר את אוצר המילים עבורו תציג מונחים באפשרויות הרגילות.

en: Dropdown
he: נפתח

en: An invalid vocabulary is selected. Please change it in the options.
he: נבחר אוצר מילים לא חוקי. אנא שנה אותו באפשרויות.

en: Select terms from vocabulary @voc
he: בחר מושגים מאוצר מילים @voc

en: Select terms
he: בחר מושגים

en: <No value>
he: <אין ערך>

en: Field Language
he: שפת השדה
