EntityFieldQuery Views Backend (7.x-1.0-alpha4) - en to is translation catalogue (19 entries)

en: Label
is: Merking

en: Views
is: Gagnasýn

en: Vocabulary
is: Orðaforði

en: Contains
is: Inniheldur

en: Is less than
is: Er minna en

en: Is less than or equal to
is: Er minna en eða jafnt og

en: Is equal to
is: Er jafnt

en: Is greater than or equal to
is: Er stærra en eða jafnt og

en: Is greater than
is: Er stærra en

en: Is not equal to
is: Er ekki jafnt

en: contains
is: inniheldur

en: Is not one of
is: Er ekki eitt af

en: Starts with
is: Byrjar á

en: Autocomplete
is: Sjálfvirk útfylling

en: Is one of
is: Er eitt af

en: Is between
is: Er milli

en: between
is: milli

en: begins
is: byrjar á

en: Dropdown
is: Fellivalslisti
