Elasticsearch Connector (7.x-5.0-alpha1) - en to he translation catalogue (88 entries)

en: Title
he: כותרת

en: Status
he: מצב

en: Delete
he: מחיקה

en: Operations
he: פעולות אפשריות

en: Username
he: שם משתמש

en: Type
he: סוג

en: Cancel
he: ביטול

en: Disabled
he: מושבת

en: Edit
he: עריכה

en: Date
he: תאריך

en: Size
he: גודל

en: Reset
he: איתחול

en: This action cannot be undone.
he: לא ניתן לבטל פעולה זו.

en: Message
he: הודעה

en: No log messages available.
he: לא קיימות הודעות יומן.

en: Password
he: סיסמה

en: Save
he: שמירה

en: Update
he: עדכון

en: Core
he: ליבה

en: URL
he: כתובת URL

en: Path
he: מיקום

en: Timestamp
he: חותמת זמן

en: Access log settings
he: הגדרות רישום פעילויות

en: Enable access log
he: אפשר רישום פעילות

en: Total
he: סך הכל

en: Unknown
he: לא ידוע

en: User
he: משתמש

en: Active
he: פעיל

en: Page
he: דף

en: Url
he: כתובת url

en: Never
he: אף פעם

en: Hostname
he: שם שרת

en: Filter
he: סינון

en: Location
he: מיקום

en: Severity
he: חוּמרה

en: Count
he: כמות

en: %time ago
he: לפני %time

en: Nodes
he: פריטי תוכן

en: Details
he: פרטים

en: Domain
he: דומיין

en: Inactive
he: לא פעיל

en: Basic
he: בסיסי

en: Referrer
he: כתובת מקור

en: Top pages
he: עמודים מובילים

en: Override
he: דריסה

en: Recent hits
he: כניסות אחרונות

en: Are you sure you want to delete %name?
he: בטוחים שברצונכם למחוק את %name?

en: How many content items to display in "day" list.
he: כמה פריטי תוכן להציג ברשימת "יום".

en: Number of day's top views to display
he: מספר הפריטים המובילים של היום שיוצגו ברשימת "היום"

en: Number of all time views to display
he: מספר הפריטים שיוצגו ברשימת "כל הזמנים"

en: Info
he: מידע

en: Not available
he: לא זמין

en: No statistics available.
he: אין סטטיסטיקות זמינות.

en: Visitor
he: אורח

en: Documents
he: מסמכים

en: details
he: פרטים

en: Hits
he: כניסות

en: Unavailable
he: לא זמין

en: Number of views
he: מספר הצפיות

en: About
he: אודות

en: Uses
he: שימושים

en: Digest
he: תקציר

en: More info
he: מידע נוסף

en: Filter log messages
he: סינון מסרי יומן

en: You must select something to filter by.
he: עליך לבחור דבר מה לסינון על פיו.

en: Views today
he: צפיות היום

en: View events that have recently been logged.
he: צפיה באירועים שתועדו לאחרונה

en: View 'page not found' errors (404s).
he: צפיה בשגיאות 'עמוד לא נמצא' (שגיאות 404).

en: View 'access denied' errors (403s).
he: צפיה בשגיאות 'גישה חסומה' (403).

en: Log each page access. Required for referrer statistics.
he: רישום כל גישה לעמוד. נדרש עבור סטטיסטיקות מפנים.

en: Settings for the statistical information that Drupal will keep about the site. See <a href="@statistics">site statistics</a> for the actual information.
he: כאן ניתן להגדיר את המידע הסטטיסטי שדרופל שומר על האתר. המידע האמיתי נמצא ב <a href="@statistics">יומן הפעילות</a>.

en: This page displays all external referrers, or external references to your website.
he: דף זה מציג את כל המפנים החיצוניים, או ההפניות החיצוניות לאתר שלך.

en: When you ban a visitor, you prevent the visitor's IP address from accessing your site. Unlike blocking a user, banning a visitor works even for anonymous users. This is most commonly used to block resource-intensive bots or web crawlers.
he: כאשר מחרימים מבקר באתר, מונעים מכתובת ה-IP של המבקר גישה לאתר שלך. שלא כמו חסימה של משתמש, החרמה של מבקר עובדת גם עבור אורחים (משתמשים אנונימיים).

en: Popular content
he: תוכן מבוקש

en: How many content items to display in "all time" list.
he: כמה פריטי תוכן להציג ברשימת "כל הזמנים".

en: Today's:
he: היום:

en: All time:
he: כל הזמנים:

en: View pages that have recently been visited.
he: צפה בעמודים שביקרו בהם לאחרונה.

en: View pages that have been hit frequently.
he: צפה בעמודים אשר צפו בהם בתדירות גבוהה.

en: Top visitors
he: חברים מובילים

en: View visitors that hit many pages.
he: צפה בחברים שצופים בעמודים רבים.

en: Top referrers
he: מפנים מובילים

en: View top referrers.
he: צפה במפנים החיצוניים לפי מספר ההפניות.

en: View access log.
he: צפה ביומן פעילות.

en: %name has been deleted.
he: %name נמחק.

en: Clear log messages
he: נקה הודעות יומן

en: Recent log messages
he: הודעות יומן אחרונות

en: %time hence
he: %time לכן
