Election (7.x-1.0-alpha2) - en to ro translation catalogue (70 entries)

en: Home
ro: Acasă

en: Title
ro: Titlu

en: delete
ro: șterge

en: Status
ro: Stare

en: Delete
ro: Șterge

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Totals
ro: Total

en: Username
ro: Nume utilizator

en: Email address
ro: Adresă email

en: Type
ro: Tip

en: Closed
ro: Închis

en: List
ro: Listă

en: Confirm
ro: Confirmă

en: Cancel
ro: Anulare

en: Description
ro: Descriere

en: Last updated
ro: Ultima actualizare

en: unknown
ro: necunoscut

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: Download
ro: Descarcă

en: view
ro: afișează

en: Edit
ro: Editați

en: This action cannot be undone.
ro: Această acţiune nu are cale de întoarcere.

en: Link
ro: Legătură

en: Name
ro: Nume

en: edit
ro: modifică

en: Label
ro: Etichetă

en: Save
ro: Salvare

en: Open
ro: Deschideți

en: View
ro: Afişează

en: Filename
ro: Nume fișier

en: Manage
ro: Administrați

en: Statistics
ro: Statistici

en: User
ro: Utilizator

en: User ID
ro: ID utilizator

en: Are you sure you want to delete %title?
ro: Sunteţi sigur că doriţi să ştergeţi %title?

en: Post
ro: Postare

en: Voting
ro: Votare

en: Published
ro: Publicat

en: Vote
ro: Votează

en: N/A
ro: N/D

en: Details
ro: Detalii

en: Owner
ro: Proprietar

en: First name
ro: Prenume

en: Last name
ro: Nume

en: Not installed
ro: Nu este instalat.

en: Anonymous
ro: Anonim

en: Position
ro: Poziţie

en: Votes
ro: Voturi

en: Phone number
ro: Număr de telefon

en: Created date
ro: Data creării

en: Updated date
ro: Data actualizării

en: Approved
ro: Aprobat

en: Pending
ro: În așteptare

en: Posts
ro: Articole

en: Results
ro: Rezultate

en: Installed
ro: Instalat

en: Date created
ro: Dată creată

en: Not published
ro: Nepublicat

en: details
ro: detalii

en: Machine name
ro: Numele mașinii

en: Text to display
ro: Text ce trebuie afişsat

en: Inherit
ro: Moşteneşte

en: IP address
ro: Adresă IP

en: Published status
ro: Statusul publicat

en: Full content
ro: Întregul conținut

en: Output machine name
ro: Ieșire nume de mașină

en: Filters out unpublished content if the current user cannot view it.
ro: Filtrează conținutul nepublicat dacă utilizatorul curent nu-l poate vizualiza.

en: Enable to override this field's links.
ro: Permite suprascrierea legăturilor acestui câmp.

en: The @type %title has been deleted.
ro: @type %title a fost șters.
