Election (7.x-1.0-beta14) - en to pt translation catalogue (79 entries)

en: Home
pt: Início

en: Title
pt: Título

en: user
pt: utilizador

en: Status
pt: Estado

en: Delete
pt: Eliminar

en: Totals
pt: Totais

en: Username
pt: Nome de utilizador

en: Type
pt: Tipo

en: Author
pt: Autor

en: Closed
pt: Encerrada

en: List
pt: Lista

en: Confirm
pt: Confirmar

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Description
pt: Descrição

en: unknown
pt: desconhecido

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: Download
pt: Descarregar

en: Version
pt: Versão

en: Overview
pt: Vista global

en: Edit
pt: Editar

en: This action cannot be undone.
pt: Esta ação não pode ser desfeita.

en: Link
pt: Ligação

en: Name
pt: Nome

en: Export
pt: Exportar

en: Label
pt: Etiqueta

en: Save
pt: Guardar

en: Open
pt: Abrir

en: View
pt: Mostrar

en: Filename
pt: Nome do ficheiro

en: Teaser
pt: Resumo

en: Statistics
pt: Estatísticas

en: User
pt: Utilizador

en: User ID
pt: ID de utilizador

en: Are you sure you want to delete %title?
pt: Tem a certeza que pretende eliminar %title?

en: Question
pt: Questão

en: Post
pt: Publicar

en: Voting
pt: Votação

en: Last modified date
pt: Data da última modificação

en: Published
pt: Publicado

en: E-mail address
pt: Endereço de email

en: Vote
pt: Votar

en: N/A
pt: N/D

en: Details
pt: Detalhes

en: Owner
pt: Proprietário

en: First name
pt: Primeiro nome

en: Last name
pt: Apelido

en: Published?
pt: Publicado ?

en: Votes
pt: Votos

en: Phone number
pt: Número de telefone

en: Created date
pt: Data de criação

en: Updated date
pt: Data de atualização

en: Browser
pt: Navegador

en: Undo
pt: Desfazer

en: Posts
pt: Mensagens

en: author
pt: autor

en: Results
pt: Resultados

en: Date created
pt: Data de criação

en: Not published
pt: Não publicado

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: Rejected
pt: Rejeitado

en: Text to display
pt: Texto a ser exibido

en: Answers
pt: Respostas

en: Not defined
pt: Não definido

en: Inherit
pt: Herdar

en: IP address
pt: Endereço de IP

en: Author UID
pt: UID do Autor

en: Delete link
pt: Eliminar ligação

en: Withdrawn
pt: Retirado

en: Scheduled
pt: Agendada

en: Edit link
pt: Editar ligação

en: View details
pt: Detalhes da vista

en: Published or admin
pt: Publicado ou administrador

en: Published status
pt: Estado da publicação

en: Full content
pt: Conteúdo completo

en: Output machine name
pt: Nome de máquina da saída

en: Filters out unpublished content if the current user cannot view it.
pt: Filtra conteúdo fora dos conteúdos não publicados se o utilizador atual o não puder ver.

en: Enable to override this field's links.
pt: Possibilidade de contornar as ligações deste campo.

en: The @type %title has been deleted.
pt: O @type %title foi apagado.
