Election (7.x-1.0-beta15) - en to it translation catalogue (70 entries)

en: Title
it: Titolo

en: user
it: utente

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Totals
it: Totale

en: Username
it: Nome utente

en: Type
it: Tipo

en: Author
it: Autore

en: Closed
it: Chiuso

en: List
it: Elenco

en: Confirm
it: Conferma

en: Cancel
it: Annulla

en: Description
it: Descrizione

en: unknown
it: sconosciuto

en: Yes
it: Sì

en: Download
it: Scarica

en: Version
it: Versione

en: Overview
it: Panoramica

en: Edit
it: Modifica

en: This action cannot be undone.
it: L'operazione non è reversibile.

en: Name
it: Nome

en: Export
it: Esporta

en: Label
it: Etichetta

en: Save
it: Salva

en: Open
it: Aperto

en: View
it: Visualizza

en: Filename
it: Nome file

en: Teaser
it: Anteprima

en: Statistics
it: Statistiche

en: User
it: Utente

en: User ID
it: ID utente

en: Are you sure you want to delete %title?
it: Si vuole davvero eliminare %title?

en: Question
it: Domanda

en: Post
it: Contenuto

en: Published
it: Pubblicato

en: E-mail address
it: Indirizzo e-mail

en: Vote
it: Vota

en: N/A
it: N/D

en: Details
it: Dettagli

en: Owner
it: Proprietario

en: First name
it: Nome

en: Last name
it: Cognome

en: Votes
it: Voti

en: Phone number
it: Telefono

en: Created date
it: Data creazione

en: Updated date
it: Data modifica

en: Undo
it: Annulla ultima operazione

en: Posts
it: Messaggi

en: author
it: autore

en: Results
it: Risultati

en: Date created
it: Data di creazione

en: Not published
it: Non pubblicato

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: Text to display
it: Testo da visualizzare

en: Answers
it: Risposte

en: Not defined
it: Non definito

en: Inherit
it: Eredita

en: IP address
it: Indirizzo IP

en: Delete link
it: Link elimina

en: Scheduled
it: Pianificazioni

en: question
it: domanda

en: Edit link
it: Link modifica

en: View details
it: Dettagli vista

en: Published or admin
it: Pubblicato o in amministrazione

en: Published status
it: Stato pubblicazione

en: Full content
it: Contenuto completo

en: Output machine name
it: Emetti nome ad uso interno

en: Filters out unpublished content if the current user cannot view it.
it: Esclude i contenuti non ancora pubblicati nel caso in cui l'utente attuale non li possa visualizzare.

en: Enable to override this field's links.
it: Attiva per modificare i link di questo campo.

en: The @type %title has been deleted.
it: Il %title di tipo @type è stato eliminato.
