Election (7.x-1.0-beta25) - en to fa translation catalogue (65 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Title
fa: عنوان

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Totals
fa: مجموع

en: Type
fa: نوع

en: Closed
fa: بسته شده

en: List
fa: فهرست

en: Confirm
fa: تایید

en: Cancel
fa: لغو

en: Description
fa: شرح

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: Download
fa: دانلود

en: Version
fa: نسخه

en: Overview
fa: مرورکلی

en: Edit
fa: ویرایش

en: This action cannot be undone.
fa: این عمل برگشت‌پذیر نیست.

en: Test
fa: آزمایش

en: Link
fa: پیوند

en: Name
fa: نام

en: Export
fa: استخراج

en: Label
fa: برچسب

en: Save
fa: ذخیره

en: Open
fa: باز

en: View
fa: مشاهده

en: Filename
fa: نام فایل

en: Modules
fa: ماژول‌ها

en: Teaser
fa: خلاصه

en: Statistics
fa: آمار

en: User
fa: کاربر

en: User ID
fa: شناسه کاربر

en: Are you sure you want to delete %title?
fa: آیا شما مطمئن هستید می‌خواهید %title را حذف کنید؟

en: Question
fa: سوال

en: All
fa: همه

en: Post
fa: پست

en: Published
fa: منتشر شده

en: Explanation
fa: توضیح

en: E-mail address
fa: نشانی پست الکترونیک

en: Vote
fa: رای

en: N/A
fa: هیچ

en: Owner
fa: مالک

en: Votes
fa: آراء

en: Created date
fa: تاریخ ایجاد

en: Result
fa: نتیجه

en: Browser
fa: مرورگر

en: Undo
fa: باز گرداندن

en: Posts
fa: ارسال‌ها

en: Results
fa: نتایج

en: Date created
fa: تاریخ ایجاد

en: Failed
fa: ناموفق

en: Not published
fa: منتشر نشده

en: Publish
fa: انتشار

en: Unpublish
fa: عدم انتشار

en: @type settings
fa: تنظیمات @type

en: Machine name
fa: نام ماشینی

en: Text to display
fa: متن قابل نمایش

en: IP address
fa: آدرس IP

en: Delete link
fa: پیوند حذف

en: Edit link
fa: پیوند ویرایش

en: View details
fa: نمایش جزئیات

en: Published status
fa: وضعیت انتشار

en: Full content
fa: محتوای کامل

en: Filters out unpublished content if the current user cannot view it.
fa: فیلتر محتوای منتشر نشده در صورتیکه کاربر جاری نتواند آن را مشاهده کند

en: view profile
fa: مشاهده مشخصات
