Election (7.x-1.1-rc2) - en to id translation catalogue (66 entries)

en: Home
id: Beranda

en: Title
id: Judul

en: Delete
id: Hapus

en: Value
id: Nilai

en: Totals
id: Jumlah

en: Type
id: Jenis

en: Closed
id: Ditutup

en: List
id: Daftar

en: Confirm
id: Konfirmasikan

en: Cancel
id: Batal

en: Description
id: Deskripsi

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: Download
id: Unduh

en: Version
id: Versi

en: Overview
id: Sekilas

en: Edit
id: Sunting

en: This action cannot be undone.
id: Tindakan ini tidak bisa dikembalikan.

en: Test
id: uji

en: Link
id: Tautan

en: Name
id: Nama

en: Export
id: Ekspor

en: Save
id: Simpan

en: Default
id: Bawaan

en: Open
id: Buka

en: View
id: Lihat

en: Filename
id: Nama berkas

en: Modules
id: Modul

en: Teaser
id: Ringkasan

en: Timestamp
id: Tanda waktu

en: Statistics
id: Statistik

en: User
id: Pengguna

en: User ID
id: ID Pengguna

en: Are you sure you want to delete %title?
id: Anda yakin ingin menghapus %title?

en: Question
id: Pertanyaan

en: All
id: Semua

en: Post
id: Pos

en: Last modified date
id: Tanggal ubahan terakhir

en: Published
id: Dipublikasikan

en: Explanation
id: Penjelasan

en: E-mail address
id: Alamat email

en: Vote
id: Pilih

en: N/A
id: T/T

en: Owner
id: Pemilik

en: Votes
id: Suara

en: Created date
id: Tanggal pembuatan

en: Result
id: Hasil

en: Browser
id: Peramban

en: Undo
id: Batalkan

en: Posts
id: Pos

en: Results
id: Hasil

en: Date created
id: Tanggal dibuat

en: Failed
id: Gagal

en: Not published
id: Tidak dipublikasikan

en: Publish
id: Tampilkan

en: Unpublish
id: Tidak tampilkan

en: Machine name
id: Nama mesin

en: Text to display
id: Teks untuk ditampilkan

en: Inherit
id: Menginduk

en: Radio buttons
id: Tombol radio

en: IP address
id: Alamat IP

en: Platform
id: Perangkat

en: Published status
id: Status diterbitkan

en: Full content
id: Konten lengkap

en: Post ID
id: ID pos

en: Add new @type
id: Tambah @type baru
