Election (7.x-1.5) - en to da translation catalogue (71 entries)

en: Home
da: Hjem

en: Title
da: Titel

en: Delete
da: Slet

en: Value
da: Værdi

en: Totals
da: Total

en: Closed
da: Lukket

en: List
da: Vis

en: Confirm
da: Bekræft

en: Cancel
da: Annullér

en: Description
da: Beskrivelse

en: unknown
da: ukendt

en: Yes
da: Ja

en: No
da: Nej

en: Download
da: Hent

en: Overview
da: Overblik

en: Edit
da: Redigér

en: This action cannot be undone.
da: Denne handling kan ikke fortrydes.

en: Category
da: Kategori

en: Name
da: Navn

en: Export
da: Eksportér

en: Label
da: Etiket

en: Save
da: Gem

en: Default
da: Standard

en: Open
da: Åben

en: View
da: Vis

en: Filename
da: Filnavn

en: Modules
da: Moduler

en: Teaser
da: Smagsprøve

en: Timestamp
da: Tidsstempel

en: Statistics
da: Statistik

en: User
da: Bruger

en: User ID
da: Bruger ID

en: Are you sure you want to delete %title?
da: Ønsker du at slette %title?

en: Question
da: Spørgsmål

en: All
da: Alle

en: Post
da: Indlæg

en: Voting
da: Bedømmelse

en: Published
da: Udgivet

en: Explanation
da: Forklaring

en: E-mail address
da: E-mail-adresse

en: Vote
da: Stem

en: Owner
da: Ejer

en: Votes
da: Stemmer

en: Created date
da: Oprettelsesdato

en: Result
da: Resultat

en: Undo
da: Fortryd

en: Posts
da: Indlæg

en: Results
da: Resultater

en: Date created
da: Dato oprettet

en: Failed
da: Mislykkedes

en: Not published
da: Ikke udgivet

en: Publish
da: Udgiv

en: Unpublish
da: Træk tilbage

en: Machine name
da: Internt navn

en: Text to display
da: Tekst der skal vises

en: Clone of !title
da: Kopi af !title

en: Answers
da: Svar

en: Inherit
da: Arv

en: Radio buttons
da: Radioknapper

en: IP address
da: IP-adresse

en: Delete link
da: Slet-link

en: Scheduled
da: Planlagt

en: Clear form
da: Ryd formular

en: Edit link
da: Redigér-link

en: View details
da: View-detaljer

en: Published or admin
da: Udgivet eller administrator

en: Published status
da: Publiceringsstatus

en: Full content
da: Fuldt indhold

en: Filters out unpublished content if the current user cannot view it.
da: Skjuler ikke-udgivet indhold hvis den aktuelle bruger ikke har adgang til at se det.

en: Add new @type
da: Tilføj ny @type

en: The @type %title has been deleted.
da: @type %title slettet.
