Election (7.x-1.5) - en to hr translation catalogue (63 entries)

en: Home
hr: Početna

en: Title
hr: Naziv

en: Delete
hr: Ukloni

en: Value
hr: Vrijednost

en: Type
hr: Vrsta

en: Closed
hr: Zatvoreno

en: List
hr: Popis

en: Confirm
hr: Potvrdite

en: Cancel
hr: Otkaži

en: Description
hr: Opis

en: Yes
hr: Da

en: No
hr: Ne

en: Download
hr: Preuzimanje

en: Version
hr: Inačica

en: Overview
hr: Pregled

en: Edit
hr: Uredi

en: This action cannot be undone.
hr: Neopoziva radnja.

en: Link
hr: Poveznica

en: Category
hr: Kategorija

en: Name
hr: Naziv

en: Export
hr: Izvezi

en: Label
hr: Oznaka

en: Save
hr: Spremi

en: Default
hr: Zadano

en: Open
hr: Otvoreno

en: View
hr: Pregled

en: Filename
hr: Naziv datoteke

en: Modules
hr: Moduli

en: Teaser
hr: Mamac

en: Timestamp
hr: Vremenska oznaka

en: Statistics
hr: Statistike

en: User
hr: Korisnik

en: User ID
hr: ID korisnika

en: Are you sure you want to delete %title?
hr: Želite li zbilja ukloniti %title?

en: Question
hr: Pitanje

en: All
hr: Svi

en: Post
hr: Članak (Post)

en: Voting
hr: Glasovanje

en: Published
hr: Objavljeno

en: Explanation
hr: Pojašnjenje

en: E-mail address
hr: Adresa e-pošte

en: Vote
hr: Glas

en: N/A
hr: N/D

en: Owner
hr: Vlasnik

en: Published?
hr: Objavljen?

en: Votes
hr: Glasova

en: Created date
hr: Nadnevak stvaranja

en: Result
hr: Rezultat

en: Browser
hr: Preglednik

en: Undo
hr: Poništi

en: Posts
hr: Unosi

en: Results
hr: Rezultati

en: Date created
hr: Nadnevak stvaranja

en: Not published
hr: Nije objavljeno

en: Publish
hr: Objavi

en: Unpublish
hr: Prekini objavu

en: Machine name
hr: Stroju čitljiv naziv

en: Text to display
hr: Tekst koji će se prikazati

en: IP address
hr: IP adresa

en: Delete link
hr: Ukloni poveznicu

en: Edit link
hr: Uredi poveznicu

en: Published or admin
hr: Objavljeno ili admin

en: Full content
hr: Puni sadržaj
