Election (7.x-1.5) - en to is translation catalogue (59 entries)

en: Home
is: Forsíða

en: Title
is: Titill

en: Status
is: Staða

en: Delete
is: Eyða

en: Value
is: Gildi

en: Totals
is: Samtals

en: Type
is: Gerð

en: Closed
is: Lokuð

en: List
is: Listi

en: Confirm
is: Staðfesta

en: Cancel
is: Hætta við

en: Description
is: Lýsing

en: unknown
is: óþekkt

en: Yes
is: Já

en: No
is: Nei

en: Download
is: Hala niður

en: Version
is: Útgáfa

en: Overview
is: Yfirlit

en: Edit
is: Breyta

en: This action cannot be undone.
is: Ekki er hægt að afturkalla þessa aðgerð.

en: Test
is: Prófa

en: Link
is: Hlekkur

en: Category
is: Flokkur

en: Name
is: Nafn

en: Export
is: Flytja út

en: Label
is: Merking

en: Save
is: Vista

en: Default
is: Sjálfgefið

en: Open
is: Opna

en: View
is: Skoða

en: Filename
is: Skráarnafn

en: Modules
is: Einingar

en: Teaser
is: Úrdráttur

en: Timestamp
is: Tímastimpill

en: Statistics
is: Tölfræði

en: User
is: Notandi

en: User ID
is: Auðkenni notanda

en: Are you sure you want to delete %title?
is: Ertu viss um að þú viljir eyða %title?

en: Question
is: Spurning

en: All
is: Allt

en: Post
is: Færsla

en: Published
is: Birt

en: Explanation
is: Útskýring

en: E-mail address
is: Netfang

en: Vote
is: Kjósa

en: N/A
is: Á ekki við

en: Owner
is: Eigandi

en: Published?
is: Birt?

en: Votes
is: Atkvæði

en: Created date
is: Dags. stofnað

en: Undo
is: afturkalla

en: Posts
is: Færslur

en: Results
is: Niðurstöður

en: Date created
is: Dags stofnað

en: Not published
is: Ekki birt

en: Clone of !title
is: klónn af !title

en: IP address
is: IP vistfang

en: Delete link
is: Eyða tengli

en: Edit link
is: Breyta tengli
