Election (7.x-1.5) - en to nl translation catalogue (82 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Value
nl: Waarde

en: Totals
nl: Totalen

en: Closed
nl: Gesloten

en: List
nl: Lijst

en: Confirm
nl: Bevestigen

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Description
nl: Beschrijving

en: unknown
nl: onbekend

en: Yes
nl: Ja

en: No
nl: Nee

en: Download
nl: Downloaden

en: Version
nl: Versie

en: Overview
nl: Overzicht

en: Edit
nl: Bewerken

en: This action cannot be undone.
nl: Deze actie kan niet ongedaan worden gemaakt.

en: Category
nl: Categorie

en: Name
nl: Naam

en: Export
nl: Exporteren

en: Save
nl: Opslaan

en: Default
nl: Standaard

en: View
nl: Weergeven

en: Filename
nl: Bestandsnaam

en: Timestamp
nl: Tijdstip

en: Statistics
nl: Statistieken

en: User
nl: Gebruiker

en: User ID
nl: Gebruikers-ID

en: Are you sure you want to delete %title?
nl: Weet u zeker dat u %title wilt verwijderen?

en: Question
nl: Vraag

en: All
nl: Alle

en: Post
nl: Bericht

en: Voting
nl: Stemmen

en: Published
nl: Gepubliceerd

en: Explanation
nl: Uitleg

en: E-mail address
nl: E-mailadres

en: Vote
nl: Stemmen

en: N/A
nl: n.v.t.

en: Owner
nl: Eigenaar

en: Votes
nl: Stemmen

en: Created date
nl: Aanmaakdatum

en: Result
nl: Resultaat

en: Undo
nl: Ongedaan maken

en: Posts
nl: Berichten

en: Results
nl: Resultaten

en: position
nl: positie

en: Date created
nl: Aanmaakdatum

en: Failed
nl: Mislukt

en: Not published
nl: Niet gepubliceerd

en: Publish
nl: Publiceren

en: Unpublish
nl: Depubliceren

en: @type settings
nl: @type instellingen

en: Passed
nl: Geslaagd

en: Created time
nl: Aanmaaktijd

en: Machine name
nl: Systeemnaam

en: Text to display
nl: Weer te geven tekst

en: Clone of !title
nl: Duplicaat van !title

en: Answers
nl: Antwoorden

en: Presentation
nl: Presentatie

en: Inherit
nl: Overnemen

en: Radio buttons
nl: Keuzeopties

en: IP address
nl: IP-adres

en: Inherited
nl: Geërfd

en: Exclusive
nl: Exclusief

en: Delete link
nl: Verwijderlink

en: Withdrawn
nl: Ingetrokken

en: Scheduled
nl: Gepland

en: Clear form
nl: Maak formulier leeg

en: question
nl: vraag

en: Edit link
nl: Bewerkingslink

en: View details
nl: Details weergeven

en: Published or admin
nl: Gepubliceerd of beheerder

en: Edit: %title
nl: Bewerk: %title

en: Published status
nl: Publicatiestatus

en: Full content
nl: Volledige inhoud

en: Filters out unpublished content if the current user cannot view it.
nl: Filtert ongepubliceerde inhoud weg als de huidige gebruiker deze niet kan zien.

en: Default path pattern
nl: Standaard pad-patroon

en: Opening time
nl: Openingstijd

en: Closing time
nl: Sluitingstijd

en: The @type %title has been deleted.
nl: @type %title is verwijderd.

en: view profile
nl: profiel bekijken

en: Your answer
nl: Uw antwoord
