Election (7.x-1.5) - en to pl translation catalogue (85 entries)

en: Home
pl: Strona główna

en: Title
pl: Tytuł

en: Delete
pl: Usuń

en: Value
pl: Wartość

en: Totals
pl: Razem

en: Type
pl: Typ

en: Closed
pl: Zamknięte

en: List
pl: Lista

en: Confirm
pl: Potwierdź

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Description
pl: Opis

en: unknown
pl: nieznane

en: Yes
pl: Tak

en: No
pl: Nie

en: Download
pl: Pobierz

en: Version
pl: Wersja

en: Overview
pl: Przegląd

en: Edit
pl: Edytuj

en: This action cannot be undone.
pl: Operacja jest nieodwracalna.

en: Link
pl: Odnośnik

en: Category
pl: Kategoria

en: Name
pl: Nazwa

en: Export
pl: Eksportuj

en: Label
pl: Etykieta

en: Save
pl: Zapisz

en: Default
pl: Domyślny

en: Open
pl: Otwarte

en: View
pl: Widok

en: Filename
pl: Nazwa pliku

en: Modules
pl: Moduły

en: Teaser
pl: Skrót

en: Statistics
pl: Statystyki

en: User
pl: Użytkownik

en: User ID
pl: ID użytkownika

en: Are you sure you want to delete %title?
pl: Czy na pewno usunąć %title?

en: Question
pl: Pytanie

en: All
pl: Wszystko

en: Post
pl: Wpis

en: Voting
pl: Ocena

en: Last modified date
pl: Data ostatniej modyfikacji

en: Published
pl: Opublikowane

en: Explanation
pl: Objaśnienie

en: E-mail address
pl: Adres e-mail

en: Vote
pl: Głosuj

en: N/A
pl: niedostępne

en: Owner
pl: Właściciel

en: Votes
pl: Głosy

en: Created date
pl: Data utworzenia

en: Result
pl: Wynik

en: Browser
pl: Przeglądarka

en: Undo
pl: Cofnij

en: Posts
pl: Wpisy

en: Results
pl: Wyniki

en: position
pl: pozycja

en: Date created
pl: Data utworzenia

en: Failed
pl: Niepowodzenie

en: Not published
pl: Nie do publikacji

en: Publish
pl: Publikuj

en: Unpublish
pl: Wstrzymaj publikację

en: @type settings
pl: Ustawienia dla @type

en: Passed
pl: Zdany

en: Machine name
pl: Identyfikator systemowy

en: Rejected
pl: Odrzucone

en: User agent
pl: Przeglądarka

en: Text to display
pl: Tekst do wyświetlenia

en: Clone of !title
pl: Klon !title

en: Answers
pl: Odpowiedzi

en: Presentation
pl: Prezentacja

en: Inherit
pl: Dziedzicz

en: Radio buttons
pl: Przyciski radio

en: IP address
pl: Adres IP

en: Exclusive
pl: Ekskluzywnie

en: Voting statistics
pl: Statystyki głosowania

en: Delete link
pl: Odnośnik usuwania

en: Withdrawn
pl: Wycofano

en: Scheduled
pl: Zaplanowany

en: Clear form
pl: Wyczyść formularz

en: Edit link
pl: Odnośnik edycji

en: Platform
pl: Platforma

en: View details
pl: Szczegóły widoku

en: Published or admin
pl: Opublikowany lub przegląda administrator

en: Published status
pl: Status publikacji

en: Full content
pl: Pełna wersja wpisu

en: Filters out unpublished content if the current user cannot view it.
pl: Odfiltrowuje nieopublikowane treści jeżeli aktualnie zalogowany użytkownik nie może ich przeglądać.

en: The @type %title has been deleted.
pl: Usunięto @type %title.
