Election (7.x-1.5) - en to pt translation catalogue (78 entries)

en: Home
pt: Início

en: Title
pt: Título

en: Delete
pt: Apagar

en: Value
pt: Valor

en: Totals
pt: Totais

en: Type
pt: Tipo

en: Closed
pt: Fechado

en: List
pt: Lista

en: Confirm
pt: Confirmar

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Description
pt: Descrição

en: unknown
pt: desconhecido

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: Version
pt: Versão

en: Overview
pt: Visão geral

en: Edit
pt: Editar

en: This action cannot be undone.
pt: Esta operação não pode ser desfeita.

en: Test
pt: Teste

en: Category
pt: Categoria

en: Name
pt: Nome

en: Export
pt: Exportar

en: Label
pt: Rótulo

en: Save
pt: Salvar

en: Default
pt: Padrão

en: Open
pt: Aberto

en: View
pt: Ver

en: Filename
pt: Nome do arquivo

en: Modules
pt: Módulos

en: Teaser
pt: Chamada

en: Statistics
pt: Estatísticas

en: User
pt: Usuário

en: User ID
pt: ID do usuário

en: Are you sure you want to delete %title?
pt: Você tem certeza que deseja apagar %title?

en: Question
pt: Pergunta

en: All
pt: Tudo

en: Voting
pt: Votos

en: Published
pt: Publicado

en: Explanation
pt: Explicação

en: E-mail address
pt: Endereço de e-mail

en: Vote
pt: Votar

en: N/A
pt: N/D

en: Owner
pt: Proprietário

en: Published?
pt: Publicado?

en: Votes
pt: Votos

en: Created date
pt: Data de criação

en: Result
pt: Resultado

en: Browser
pt: Navegador

en: Undo
pt: Desfazer

en: Results
pt: Resultados

en: Date created
pt: Data de criação

en: Failed
pt: Reprovado(a)

en: Not published
pt: Não publicado

en: Publish
pt: Publicar

en: Unpublish
pt: Despublicar

en: @type settings
pt: Configurações de @type

en: Passed
pt: Aprovado(a)

en: Created time
pt: Data de criação

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: Rejected
pt: Rejeitada

en: Text to display
pt: Texto a ser exibido

en: Clone of !title
pt: Clone de !title

en: Answers
pt: Respostas

en: Inherit
pt: Herdar

en: Radio buttons
pt: Botões de opções

en: IP address
pt: Endereço IP

en: Inherited
pt: Herdado

en: Delete link
pt: Apagar link

en: Scheduled
pt: Agendado

en: Clear form
pt: Limpar formulário

en: Edit link
pt: Link "editar"

en: View details
pt: Detalhes da view

en: Published or admin
pt: Publicado ou admin

en: Published status
pt: Status

en: Full content
pt: Conteúdo completo

en: Filters out unpublished content if the current user cannot view it.
pt: Filtra conteúdo não publicado, caso o usuário atual não possa vê-lo.

en: The @type %title has been deleted.
pt: O @type %title foi excluído.

en: Your answer
pt: Sua resposta
