Election (7.x-1.5) - en to ja translation catalogue (80 entries)

en: Home
ja: ホーム

en: Title
ja: タイトル

en: Status
ja: 状態

en: Delete
ja: 削除

en: Value
ja: 値

en: Totals
ja: 合計

en: Type
ja: タイプ

en: Closed
ja: クローズド

en: List
ja: リスト

en: Confirm
ja: 確認

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Description
ja: 説明

en: Yes
ja: はい

en: No
ja: いいえ

en: Download
ja: ダウンロード

en: Version
ja: バージョン

en: Overview
ja: 概観

en: Edit
ja: 編集

en: This action cannot be undone.
ja: この処理は取り消しできません。

en: Test
ja: テスト

en: Link
ja: リンク

en: Category
ja: カテゴリー

en: Name
ja: 名前

en: Export
ja: エクスポート

en: Label
ja: ラベル

en: Save
ja: 保存

en: Default
ja: デフォルト

en: Open
ja: オープン

en: View
ja: ビュー

en: Filename
ja: ファイル名

en: Modules
ja: モジュール

en: Teaser
ja: ティーザー

en: Timestamp
ja: タイムスタンプ

en: Statistics
ja: 統計

en: User
ja: ユーザー

en: User ID
ja: ユーザーID

en: Are you sure you want to delete %title?
ja: 本当に、%title を削除してもよろしいですか？

en: Question
ja: 質問

en: All
ja: すべて

en: Post
ja: 投稿

en: Voting
ja: 投票

en: Published
ja: 掲載

en: Explanation
ja: 説明

en: E-mail address
ja: メールアドレス

en: Vote
ja: 投票

en: Owner
ja: 所有者

en: Votes
ja: 投票

en: UID
ja: ユーザーID

en: Created date
ja: 作成日時

en: Result
ja: 結果

en: Browser
ja: ブラウザー

en: Undo
ja: 元に戻す

en: Posts
ja: 投稿

en: Results
ja: 結果

en: Date created
ja: 作成日時

en: Failed
ja: 失敗

en: Not published
ja: 非掲載

en: Publish
ja: 掲載

en: Unpublish
ja: 非掲載にする

en: Passed
ja: パスされた

en: Created time
ja: 作成日

en: Machine name
ja: システム内部名称

en: Browscap
ja: ブラウザーキャプチャ

en: User agent
ja: ユーザエージェント

en: Text to display
ja: 表示するテキスト

en: Clone of !title
ja: !titleの複製

en: Answers
ja: 解答

en: Inherit
ja: 継承

en: Radio buttons
ja: ラジオボタン

en: IP address
ja: IPアドレス

en: Delete link
ja: リンクを削除

en: Withdrawn
ja: 撤回された

en: Scheduled
ja: スケジュール済

en: Edit link
ja: 編集リンク

en: View details
ja: ビューの詳細

en: Published or admin
ja: 掲載されている、または管理権限がある

en: Published status
ja: 掲載ステータス

en: Full content
ja: 全文

en: Filters out unpublished content if the current user cannot view it.
ja: 現在のユーザーに閲覧権限が無ければ、非掲載のコンテンツを除外します。

en: The @type %title has been deleted.
ja: @type %title を削除しました。
