Election (7.x-1.5) - en to kn translation catalogue (51 entries)

en: Home
kn: ನೆಲೆ

en: Title
kn: ಶೀರ್ಷಿಕೆ

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Value
kn: ಮೌಲ್ಯ

en: Totals
kn: ಒಟ್ಟು

en: Type
kn: ಶೈಲಿ

en: Closed
kn: ಮುಚ್ಚಲಾಗಿದೆ

en: List
kn: ಪಟ್ಟಿ

en: Confirm
kn: ದೃಢೀಕರಣೆ

en: Cancel
kn: ರದ್ದುಗೊಳಿಸು

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: unknown
kn: ಗೊತ್ತಿಲ್ಲದ

en: Yes
kn: ಸರಿ

en: No
kn: ಇಲ್ಲ

en: Version
kn: ಆವೃತ್ತಿ

en: Overview
kn: ಅವಲೋಕನ

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: This action cannot be undone.
kn: ಈ ಕ್ರಿಯೆ ಶಾಶ್ವತ

en: Test
kn: ಪರೀಕ್ಷಿಸು

en: Link
kn: ಕೊಂಡಿ

en: Category
kn: ವರ್ಗ

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: Export
kn: ರಫ್ತುಮಾಡು

en: Label
kn: ಗುರುತುಪಟ್ಟಿ

en: Save
kn: ಉಳಿಸಿ

en: Default
kn: ಡೀಫಾಲ್ಟ್‍

en: Open
kn: ತೆರೆ

en: View
kn: ನೋಡು

en: Filename
kn: ಕಡತದಹೆಸರು

en: Statistics
kn: ಅಂಕಿಅಂಶಗಳು

en: User
kn: ಬಳಕೆದಾರ

en: User ID
kn: ಬಳಕೆದಾರನ ಐಡಿ

en: Question
kn: ಪ್ರಶ್ನೆ

en: All
kn: ಎಲ್ಲಾ

en: Post
kn: ಬರಹ

en: Published
kn: ಪ್ರಕಟಿತ

en: E-mail address
kn: ಇ-ಮೈಲ್ ವಿಳಾಸ

en: Vote
kn: ಮತ

en: Owner
kn: ಮಾಲಿಕ

en: IP
kn: IP(ಐಪಿ)

en: Browser
kn: ವೀಕ್ಷಕ

en: Undo
kn: ರದ್ದುಗೊಳಿಸು

en: Posts
kn: ಪೋಸ್ಟ್ ಗಳು

en: Failed
kn: ವಿಫಲವಾಗಿದೆ

en: Text to display
kn: ತೋರಿಸಬೇಕಿರುವ ಪಠ್ಯ

en: Presentation
kn: ಪ್ರಸ್ತುತಿ

en: Inherit
kn: ಪಾರಂಪರ್ಯವಾದ

en: Inherited
kn: ಪಡೆದಿರುವ

en: Platform
kn: ಪ್ಲಾಟ್‌ಫಾರ್ಮ್

en: You have already voted.
kn: ತಾವೀಗಾಗಲೇ ಮತದಾನ ಮಾಡಿರುವಿರಿ.
