Election (7.x-1.5) - en to oc translation catalogue (62 entries)

en: Home
oc: Acuèlh

en: Title
oc: Títol

en: Status
oc: Estatut

en: Delete
oc: Suprimir

en: Value
oc: Valor

en: Type
oc: Tipe

en: Closed
oc: Tampat

en: List
oc: Listar

en: Confirm
oc: Confirmar

en: Cancel
oc: Anullar

en: Description
oc: Descripcion

en: unknown
oc: desconegut

en: Yes
oc: Òc

en: No
oc: Non

en: Download
oc: Telecargament

en: Overview
oc: Vista d'ensemble

en: Edit
oc: Modificar

en: This action cannot be undone.
oc: Aquesta accion es irreversibla.

en: Test
oc: Testar

en: Link
oc: Ligam

en: Category
oc: Categoria

en: Name
oc: Nom

en: Export
oc: Exportar

en: Label
oc: Etiqueta

en: Save
oc: Enregistrar

en: Default
oc: Per defaut

en: Open
oc: Dobèrt

en: View
oc: Veire

en: Filename
oc: Nom del fichièr

en: Modules
oc: Moduls

en: Teaser
oc: Acròcha

en: Timestamp
oc: Orodatatge

en: Statistics
oc: Estatisticas

en: User
oc: Utilizaire

en: User ID
oc: Identificant (ID) utilizaire

en: Are you sure you want to delete %title?
oc: Sètz segur que volètz suprimir %title ?

en: All
oc: Tot

en: Post
oc: Postar

en: Published
oc: Publicat

en: Explanation
oc: Explicacion

en: E-mail address
oc: Adreça de corrièr electronic

en: Vote
oc: Votar

en: Owner
oc: Proprietari

en: Votes
oc: Vòtes

en: Created date
oc: Data de creacion

en: Browser
oc: Navigador

en: Undo
oc: Anullar

en: Posts
oc: Contribucions

en: Results
oc: Resultats

en: Date created
oc: Data de creacion

en: Not published
oc: Pas publicat

en: Publish
oc: Publicar

en: Unpublish
oc: Despublicar

en: Machine name
oc: Nom sistèma

en: Text to display
oc: Tèxte d'afichar

en: Inherit
oc: Ereitar

en: IP address
oc: Adreça IP

en: Delete link
oc: Ligam de supression

en: Edit link
oc: Ligam de modificacion

en: Published or admin
oc: Publicat o admin

en: Full content
oc: Contengut complet

en: Filters out unpublished content if the current user cannot view it.
oc: Élimine lo contengut non-publicat se l'utilizaire corrent ne pòt pas lo voir.
