Election (7.x-1.0-beta3) - en to tr translation catalogue (81 entries)

en: Home
tr: Ana Sayfa

en: Title
tr: Başlık

en: delete
tr: sil

en: Status
tr: Durum

en: Delete
tr: Sil

en: Operations
tr: İşlemler

en: Totals
tr: Toplam

en: Username
tr: Kullanıcı adı

en: Email address
tr: E-posta adresi

en: Type
tr: Tip

en: Closed
tr: Kapalı

en: List
tr: Liste

en: Confirm
tr: Onayla

en: Cancel
tr: İptal

en: Description
tr: Açıklama

en: Last updated
tr: Son güncelleme

en: unknown
tr: bilinmeyen

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: Download
tr: İndir

en: view
tr: görüntüle

en: Edit
tr: Düzenle

en: This action cannot be undone.
tr: Bu işlem geri alınamaz.

en: Link
tr: Bağlantı

en: Name
tr: İsim

en: edit
tr: düzenle

en: Export
tr: Dışarı aktar

en: Label
tr: Etiket

en: Save
tr: Kaydet

en: Open
tr: Açık

en: View
tr: Görüntüle

en: Filename
tr: Dosya adı

en: Manage
tr: Yönetim

en: Teaser
tr: Özet

en: Statistics
tr: İstatistikler

en: User
tr: Kullanıcı

en: User ID
tr: Kullanıcı ID

en: Are you sure you want to delete %title?
tr: %title düğümünü silmek istediğinizden emin misiniz?

en: Question
tr: Soru

en: Post
tr: Gönderi

en: Voting
tr: Oylama

en: Published
tr: Yayında

en: Vote
tr: Oy ver

en: Details
tr: Ayrıntılar

en: Owner
tr: Sahibi

en: First name
tr: Ad

en: Last name
tr: Soyad

en: Not installed
tr: Kurulu değil

en: Anonymous
tr: Adsız

en: Votes
tr: Oylar

en: Phone number
tr: Telefon numarası

en: Created date
tr: Oluşturulma tarihi

en: Updated date
tr: Güncelleme tarihi

en: Approved
tr: Onaylı

en: Browser
tr: Tarayıcı

en: Undo
tr: Geri al

en: Posts
tr: Gönderiler

en: Results
tr: Sonuçlar

en: Installed
tr: Kurulu

en: Date created
tr: Oluşturulma tarihi

en: Not published
tr: Yayınlanmamış

en: details
tr: ayrıntılar

en: Created time
tr: Oluşturma zamanı

en: Machine name
tr: Makine adı

en: Rejected
tr: Reddedildi

en: Text to display
tr: Görüntülenecek metin

en: Not defined
tr: Tanımlı değil

en: Inherit
tr: Miras

en: IP address
tr: IP adresi

en: Delete link
tr: Bağlantıyı sil

en: Withdrawn
tr: Çekildi

en: Edit link
tr: Bağlantıyı düzenle

en: View details
tr: Ayrıntıları gör

en: Published or admin
tr: Yayımlandı veya admin

en: Published status
tr: Yayın durumu

en: Full content
tr: Tüm içerik

en: Output machine name
tr: Çıktı makine adı

en: Filters out unpublished content if the current user cannot view it.
tr: Geçerli kullanıcı görüntüleyemiyorsa, yayından kaldırılan içeriği ayıklar.

en: Enable to override this field's links.
tr: Bu alanın bağlantılarını geçersiz kılmak için etkinleştir.

en: The @type %title has been deleted.
tr: @type %title silindi.

en: view profile
tr: profili gör
