Embed Templates (7.x-1.0-beta3) - en to ur translation catalogue (12 entries)

en: Status
ur: حالت

en: Delete
ur: حذف کریں

en: Submit
ur: جمع کرائیں

en: Type
ur: قِسم

en: Cancel
ur: منسوخ کریں

en: Action
ur: ایکشن

en: Search
ur: تلاش

en: Label
ur: عنوان

en: Save
ur: محفوظ کریں

en: URL
ur: یو آر ایل

en: Path
ur: پاتھ

en: ID
ur: شناخت
