Embed Templates (7.x-1.0-beta4) - en to ar translation catalogue (16 entries)

en: Status
ar: الحالة

en: Delete
ar: حذف

en: Submit
ar: إضافة

en: Type
ar: النوع

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Action
ar: إجراء

en: Edit
ar: تحرير

en: Search
ar: بحث

en: Name
ar: الاسم

en: Label
ar: التسمية

en: Save
ar: حفظ

en: URL
ar: العنوان URL

en: Path
ar: المسار

en: ID
ar: المعرف ID

en: Location
ar: الموضع

en: Activity
ar: النشاط
