EMBridge (7.x-3.0-beta2) - en to he translation catalogue (54 entries)

en: Previous
he: הקודם

en: Next
he: הבא

en: Status
he: מצב

en: Operations
he: פעולות אפשריות

en: Type
he: סוג

en: Remove
he: הסרה

en: Description
he: תיאור

en: Enabled
he: מופעל

en: File information
he: מידע על הקובץ

en: Login
he: כניסה

en: Size
he: גודל

en: Search
he: חיפוש

en: Password
he: סיסמה

en: Weight
he: משקל

en: Save
he: שמירה

en: Default
he: ברירת מחדל

en: Attachment
he: צְרוּפָה

en: Upload
he: העלאה

en: User
he: משתמש

en: Not found
he: לא נמצא

en: Hostname
he: שם שרת

en: Fields
he: שדות

en: System
he: מערכת

en: Both
he: שנייהם

en: Table View
he: תצוגת טבלה

en: Add Field
he: הוסף שדה

en: Port
he: פורט

en: Allowed file extensions
he: סיומות קובץ מותרות

en: File upload error. Could not move uploaded file.
he: העלאת הקובץ נכשלה. לא ניתן להזיז את הקובץ שהגיע.

en: Maximum upload size
he: גודל קובץ מירבי

en: The directory %directory does not exist.
he: הספריה %directory לא קיימת.

en: About
he: אודות

en: Not enabled
he: לא מאופשר

en: For security reasons, your upload has been renamed to %filename.
he: מסיבות אבטחה שונה שם ההעלאה שלך ל-%filename.

en: The file %file could not be saved, because it exceeds %maxsize, the maximum allowed size for uploads.
he: לא ניתן לשמור את הקובץ %file מפני שהוא חורג מהגודל המירבי להעלאות, %maxsize.

en: The file %file could not be saved, because the upload did not complete.
he: הקובץ %file לא נשמר מפני שההעלאה לא הסתיימה.

en: The file %file could not be saved. An unknown error has occurred.
he: ארעה שגיאה לא מוכרת. לא ניתן לשמור את הקובץ %file.

en: The specified file %name could not be uploaded.
he: לא ניתן להעלות את הקובץ %name.

en: Uses
he: שימושים

en: Progress indicator
he: מציין התקדמות

en: Bar with progress meter
he: סרגל עם מד התקדמות

en: Enabled (<a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress</a>)
he: מופעל  (<a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress</a>)

en: Upload progress
he: התקדמות טעינה

en: Upload destination
he: יעד לטעינה

en: Select where the final files should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access to files within this field.
he: בחרו היכן, בסופו של דבר, יישמרו הקבצים. אחסון קבצים פרטיים כרוך בתקורה  גבוהה בהרבה משל קבצים ציבוריים אבל מאפשר להגביל את הגישה לקבצים שהועלו באמצעות שדה זה.

en: Enter a value like "512" (bytes), "80 KB" (kilobytes) or "50 MB" (megabytes) in order to restrict the allowed file size. If left empty the file sizes will be limited only by PHP's maximum post and file upload sizes (current limit <strong>%limit</strong>).
he: יש להזין ערך כגון "512" (בייט), "80KB" (קילובייט), או "50MB" (מגהבייט) על מנת להגביל את גודל הקובץ. אם תשאירו ריק, הגבלת הגודל תקבע ע"י הגדרות ה-php על השרת (הגבלה נוכחית: <strong>%limit</strong>).

en: Add a new file
he: הוספת קובץ

en: Files must be less than !size.
he: גודל קובץ מירבי: !size

en: Allowed file types: !extensions.
he: סיומות קובץ מותרות: !extensions

en: Images must be between !min and !max pixels.
he: תמונות חייבים להיות בין !min לבין !max פיקסלים.

en: Images must be smaller than !max pixels.
he: גודל תמונה מירבי: !max פיקסלים

en: Separate extensions with a space or comma and do not include the leading dot.
he: יש לרשום את הסיומות בהפרדה של רווח או פסיק, ללא הנקודה המקדימה לסיומת הקובץ.

en: Weight for @title
he: משקל ל@title

en: @name field is required.
he: השדה @name הוא שדה חובה.
