EMBridge (7.x-3.0-beta2) - en to ro translation catalogue (57 entries)

en: Previous
ro: Anterior

en: Next
ro: Următor

en: Status
ro: Stare

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Type
ro: Tip

en: Remove
ro: Elimină

en: Description
ro: Descriere

en: Enabled
ro: Activat

en: File information
ro: Informaţii fişier

en: Size
ro: Mărime

en: Search
ro: Căutare

en: Password
ro: Parolă

en: Weight
ro: Greutate

en: Save
ro: Salvare

en: Default
ro: Implicit

en: Attachment
ro: Anexă

en: Upload
ro: Încarcă

en: User
ro: Utilizator

en: Not found
ro: Nu s-a găsit

en: Fields
ro: Câmpuri

en: System
ro: Sistem

en: Both
ro: Ambele

en: Table View
ro: Vizualizare de tip tabel

en: Add Field
ro: Adaugă câmp

en: Allowed file extensions
ro: Extensii de fişiere permise

en: File upload error. Could not move uploaded file.
ro: Eroare la încărcarea fişierului. Nu s-a putut muta fişierul.

en: Maximum upload size
ro: Dimensiune maximă încărcare

en: The directory %directory does not exist.
ro: Directorul %directory nu există.

en: About
ro: Despre

en: Not enabled
ro: Nu este activat

en: For security reasons, your upload has been renamed to %filename.
ro: Din motive de securitate fişierul încărcat a fost redenumit în %filename.

en: The file %file could not be saved, because it exceeds %maxsize, the maximum allowed size for uploads.
ro: Fişierul %file nu a putut fi salvat pentru că dimensiunea sa depăşeşte %maxsize, mărimea maximă permisă pentru încărcări.

en: The file %file could not be saved, because the upload did not complete.
ro: Fişierul %file nu a putut fi salvat pentru că încărcarea nu s-a terminat.

en: The file %file could not be saved. An unknown error has occurred.
ro: Fişierul %file nu a putut fi salvat; eroare necunoscută.

en: The specified file %name could not be uploaded.
ro: Fişierul specificat %name nu a putut fi încărcat.

en: Uses
ro: Foloseşte

en: Progress indicator
ro: Indicator progres

en: Bar with progress meter
ro: Bară cu indicator de progres

en: Starting upload...
ro: Pornire încărcare ...

en: Uploading... (@current of @total)
ro: Se încarcă ... (@current din @total)

en: Enabled (<a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress</a>)
ro: Activat (<a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress</a>)

en: Upload progress
ro: Progres încărcare

en: This field stores the ID of a file as an integer value.
ro: Acest câmp stochează ID-ul unui fișier ca o valoare întreagă.

en: Upload destination
ro: Destinația încărcării

en: Select where the final files should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access to files within this field.
ro: Selectați unde ar trebui stocate fișierele finale. Stocarea fișierelor private produce un consum de resurse mai mare decât a celor publice, dar permite acesul restricționat la fișiere în cadrul acestui câmp.

en: Enter a value like "512" (bytes), "80 KB" (kilobytes) or "50 MB" (megabytes) in order to restrict the allowed file size. If left empty the file sizes will be limited only by PHP's maximum post and file upload sizes (current limit <strong>%limit</strong>).
ro: Introduceți o valoare ca "512" (octeți), "80 KB" (kiloocteți) sau "50 MB" (megaocteți) în scopul de a restrânge dimensiunea fișierului permis. Dacă este lăsat gol, dimensiunile fișierelor vor fi limitate numai de <em>max_post_size</em> și <em>upload_max_filesize</em> din PHP (limită actuală <strong>%limit</strong>).

en: The list of allowed extensions is not valid, be sure to exclude leading dots and to separate extensions with a comma or space.
ro: Lista extensiilor permise nu este validă, asigurați-vă că ați înlăturat punctele care precedă extensiile și că acestea sunt separate prin virgulă sau spațiu.

en: Add a new file
ro: Adaugă un nou fișier

en: The description may be used as the label of the link to the file.
ro: Descrierea poate fi folosită ca și eticheta legăturii către fișier.

en: Allowed file types: !extensions.
ro: Tipuri de fișiere permise: !extensions.

en: Images must be between !min and !max pixels.
ro: Imaginile trebuie să fie între !min și !max pixeli.

en: The selected file %filename cannot be uploaded. Only files with the following extensions are allowed: %extensions.
ro: Fișierul selectat %filename nu poate fi încărcat. Este persimă încărcarea fișierelor cu următoarele extensii: %extensions

en: Separate extensions with a space or comma and do not include the leading dot.
ro: Separați extensiile cu spațiu sau punct și nu includeți punctul din față.

en: Weight for @title
ro: Greutate pentru @title

en: Weight for new file
ro: Greutatea noului fișier

en: @name field is required.
ro: Câmpul @name este obligatoriu.

en: The "@name" option must contain a valid value. You may either leave the text field empty or enter a string like "512" (bytes), "80 KB" (kilobytes) or "50 MB" (megabytes).
ro: Opțiunea "@name" trebuie să conţină o valoare validă. Puteţi lăsa gol câmpul de tip text sau să introduceţi un şir de genul "512" (octeți), "80K" (kiloocteți) sau "50M" (megaocteţi).
