Entity API (7.x-1.0-beta9) - en to hu translation catalogue (218 entries)

en: Title
hu: Cím

en: delete
hu: törlés

en: Status
hu: Állapot

en: Operations
hu: Műveletek

en: Email address
hu: E-mail cím

en: Author
hu: Szerző

en: Subject
hu: Tárgy

en: Description
hu: Leírás

en: Language
hu: Nyelv

en: Home page
hu: Címlap

en: Weight
hu: Súly

en: Parent
hu: Szülő

en: Name
hu: Név

en: edit
hu: szerkesztés

en: Book
hu: Könyv

en: Export
hu: Exportálás

en: Node ID
hu: Tartalomazonosító

en: Label
hu: Címke

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: Summary
hu: Összegzés

en: URL
hu: Webcím

en: Path
hu: Útvonal

en: Text
hu: Szöveg

en: Timestamp
hu: Időbélyeg

en: Content type
hu: Tartalomtípus

en: Email
hu: E-mail

en: User ID
hu: Felhasználó azonosítója

en: Created
hu: Létrehozva

en: Node
hu: Tartalom

en: Custom
hu: Egyéni

en: Revision ID
hu: Változatazonosító

en: Comment ID
hu: Hozzászólás azonosítója

en: Published
hu: Közzétéve

en: Poll duration
hu: Szavazás időtartama

en: Poll votes
hu: Szavazatok

en: File ID
hu: Fájl azonosító

en: File name
hu: Fájlnév

en: File size
hu: Fájlméret

en: Vocabulary
hu: Szótár

en: Vocabulary ID
hu: Szótárazonosító

en: Term ID
hu: Kifejezésazonosító

en: Last login
hu: Utolsó bejelentkezés

en: Overridden
hu: Felülírva

en: Owner
hu: Tulajdonos

en: Anonymous
hu: Névtelen

en: IP Address
hu: IP-cím

en: false
hu: hamis

en: true
hu: igaz

en: Entity
hu: Entitás

en: None.
hu: Nincs.

en: Fixed
hu: Rögzített

en: Import failed.
hu: A betöltés sikertelen.

en: Parent terms
hu: Szülő kifejezések

en: revert
hu: visszaállítás

en: Date created
hu: Létrehozás időpontja

en: Slogan
hu: Jelmondat

en: Language neutral
hu: Nyelvfüggetlen

en: Machine name
hu: Programok által használt név

en: Node count
hu: Tartalomszámláló

en: Number of views
hu: Megtekintések száma

en: clone
hu: klónozás

en: User roles
hu: Szerepkörök

en: export
hu: exportálás

en: MIME type
hu: MIME típus

en: The MIME type of the file.
hu: A fájl MIME típusa.

en: Logged in user
hu: Bejelentkezett felhasználó

en: Overwrite
hu: Felülírás

en: Current date
hu: Aktuális dátum

en: Comment count
hu: Hozzászólások száma

en: The title of the node.
hu: A tartalom címe.

en: The date the node was posted.
hu: A tartalom beküldésének ideje.

en: Views today
hu: Mai megtekintések

en: Machine-readable name
hu: Programok által használt név

en: Text format
hu: Szövegformátum

en: The name of the site.
hu: A webhely neve.

en: manage fields
hu: mezők kezelése

en: The human readable label.
hu: A felhasználók számára megjelenő címke.

en: If part of a book, the book to which this book page belongs.
hu: Ha egy könyv része, akkor a könyv, amelyhez ez a könyvlap tartozik.

en: The unique ID of the comment.
hu: A hozzászólás egyedi azonosítója.

en: The IP address of the computer the comment was posted from.
hu: A szavazatot beküldő felhasználó gépének IP-címe.

en: The name left by the comment author.
hu: A hozzászólás beküldője által megadott név.

en: The email address left by the comment author.
hu: A hozzászólás beküldője által megadott e-mail cím.

en: The home page URL left by the comment author.
hu: A hozzászólás beküldője által megadott webhely címe.

en: The URL of the comment.
hu: Hozzászólás webcíme.

en: Edit URL
hu: Webcím szerkesztése

en: The URL of the comment's edit page.
hu: A hozzászólás szerkesztésének webcíme.

en: The date the comment was posted.
hu: A hozzászólás beküldésének dátuma.

en: The comment's parent, if comment threading is active.
hu: Beágyazott megjelenítés esetén a hozzászólás szülője.

en: The node the comment was posted to.
hu: A tartalom, amelyhez a hozzászólás érkezett.

en: The number of comments posted on a node.
hu: A tartalomhoz beküldött hozzászólások száma.

en: New comment count
hu: Új hozzászólások száma

en: The number of comments posted on a node since the reader last viewed it.
hu: A tartalomhoz beküldött hozzászólások száma, mióta az olvasó utoljára megtekintette azt.

en: The unique ID of the node.
hu: A tartalom egyedi azonosítója.

en: The type of the node.
hu: A tartalom típusa.

en: The language the node is written in.
hu: A tartalom nyelve.

en: The URL of the node.
hu: A tartalom webcíme.

en: The URL of the node's edit page.
hu: A tartalom szerkesztési oldalának webcíme.

en: Date changed
hu: Módosítás dátuma

en: The date the node was most recently updated.
hu: A tartalom utolsó módosításának dátuma.

en: The author of the node.
hu: A tartalom szerzője.

en: The number of votes that have been cast on a poll node.
hu: Az összes leadott szavazat száma

en: Poll winner
hu: Szavazás győztese

en: The winning poll answer.
hu: A győztes válasz.

en: Poll winner votes
hu: Győztes szavazatok

en: The number of votes received by the winning poll answer.
hu: Ennyi szavazatot kapott a győztes szavazási lehetőség.

en: Poll winner percent
hu: Győztes szavazat aránya

en: The percentage of votes received by the winning poll answer.
hu: A győztes szavazati lehetőség százalékos aránya.

en: The length of time the poll node is set to run.
hu: A szavazás futásának időtartama.

en: The number of visitors who have read the node.
hu: A látogatók száma, akik elolvasták a tartalmat.

en: The number of visitors who have read the node today.
hu: A látogatók száma, akik elolvasták a tartalmat a mai napon.

en: Last view
hu: Legutóbbi megtekintés

en: The date on which a visitor last read the node.
hu: A dátum, amikor egy látogató utoljára olvasta a tartalmat .

en: The slogan of the site.
hu: A webhely jelmondata.

en: The administrative email address for the site.
hu: A webhely adminisztrációs e-mail címe.

en: The URL of the site's front page.
hu: A webhely kezdőlapjának webcíme.

en: Login page
hu: Bejelentkezési oldal

en: The URL of the site's login page.
hu: A webhely bejelentkezési oldalának webcíme.

en: The unique ID of the uploaded file.
hu: A feltöltött fájl egyedi azonosítója.

en: The name of the file on disk.
hu: A fájl neve a lemezen.

en: The size of the file, in kilobytes.
hu: A fájl mérete kilobájtban.

en: The web-accessible URL for the file.
hu: A fájl webről elérhető URL-je.

en: The date the file was most recently changed.
hu: A fájl utolsó módosításának dátuma.

en: The user who originally uploaded the file.
hu: A fájlt eredetileg feltöltő felhasználó.

en: The unique ID of the taxonomy term.
hu: A taxonómiakifejezés egyedi azonosítója.

en: The name of the taxonomy term.
hu: A taxonómiakifejezés neve.

en: The optional description of the taxonomy term.
hu: A taxonómiakifejezés lehetséges leírása.

en: The number of nodes tagged with the taxonomy term.
hu: A taxonómiakifejezéssel megjelölt tartalmak száma.

en: The URL of the taxonomy term.
hu: A taxonómiakifejezés webcíme.

en: The vocabulary the taxonomy term belongs to.
hu: A szótár, amelyhez a taxonómiakifejezés tartozik.

en: The unique ID of the taxonomy vocabulary.
hu: A taxonómia-szótár egyedi azonosítója.

en: The name of the taxonomy vocabulary.
hu: A taxonómia-szótár neve.

en: The machine name of the taxonomy vocabulary.
hu: A taxonómiaszótár programok által használt neve.

en: The optional description of the taxonomy vocabulary.
hu: A taxonómiakifejezés szótárának lehetséges leírása.

en: Term count
hu: Kifejezések száma

en: The number of terms belonging to the taxonomy vocabulary.
hu: A taxonómia-szótárhoz tartozó

en: The unique ID of the user account.
hu: A felhasználói fiók egyedi azonosítója.

en: The login name of the user account.
hu: A felhasználói fiókhoz tartozó bejelentkezési név.

en: The email address of the user account.
hu: A felhasználói fiók e-mail címe.

en: The URL of the account profile page.
hu: A fiók profiloldalának webcíme.

en: The url of the account edit page.
hu: A fiók szerkesztési oldalának webcíme.

en: The date the user last logged in to the site.
hu: A felhasználó utolsó bejelentkezésének dátuma.

en: The date the user account was created.
hu: A felhasználó létrehozásának dátuma.

en: The unique ID of the node's revision.
hu: A tartalom változatának egyedi azonosítója.

en: Is new
hu: Új

en: Whether the node is new and not saved to the database yet.
hu: Amikor a tartalom új és még nem lett elmentve az adatbázisba.

en: Whether the node is published.
hu: A tartalom közzétett-e vagy sem.

en: Promoted to frontpage
hu: Címlapos tartalom

en: Whether the node is promoted to the frontpage.
hu: A tartalom megjelenjen-e a címlapon.

en: Sticky in lists
hu: Kiemelt a listákban

en: Whether the node is displayed at the top of lists in which it appears.
hu: Amikor a tartalom a listázások tetején helyezkedik el.

en: Comments allowed
hu: Engedélyezett a hozzászólás

en: Whether comments are allowed on this node: 0 = no, 1 = closed (read only), 2 = open (read/write).
hu: A hozzászolás engedélyezve van-e? 0 = nem, 1 = zárolt (csak olvasható), 2 = engedélyezett (írható-olvasható).

en: manage display
hu: megjelenés beállítása

en: Revision log message
hu: Változatnapló-üzenet

en: The subject of the comment.
hu: A hozzászólás tárgya.

en: Field %name
hu: %name mező

en: The currently logged in user.
hu: A jelenlegi felhasználó.

en: The weight of the term, which is used for ordering terms during display.
hu: A kifejezések sorrendezésénél használt súlyozás.

en: The parent terms of the taxonomy term.
hu: A taxonómiakifejezés szülő kifejezése.

en: The roles of the user.
hu: A felhasználó szerepkörei.

en: The file description
hu: A fájl leírása

en: Translation source node
hu: Fordításhoz használt tartalmi forrás

en: A module provides this configuration.
hu: Egy modul szolgáltatja ezt a beállítást.

en: Tokens related to the %name entities.
hu: %name entitásokhoz kapcsolódó vezérjelek.

en: Current page
hu: Jelenlegi oldal

en: The configuration is fixed and cannot be changed.
hu: A beállítás rögzített, nem módosítható.

en: This configuration is provided by a module, but has been changed.
hu: Ezt a beállítást egy modul szolgáltatja, de meg lett változtatva.

en: A custom configuration by a user.
hu: Egy felhasználó egyedi beállítása.

en: In case a new revision is to be saved, the log entry explaining the changes for this version.
hu: Ha új változat jön létre, egy naplóbejegyzés fogja jelezni a változtatásokat.

en: Creates revision
hu: Új változat jöjjön létre

en: Whether saving this node creates a new revision.
hu: A tartalom mentésekor egy új változat jön létre.

en: The current date and time.
hu: A jelenlegi dátum és idő.

en: View mode
hu: Nézetmód

en: @entity "@property" property.
hu: „@property” @entity tulajdonság.

en: The machine-readable name identifying this @entity.
hu: @entity programok által használt neve.

en: Internal, numeric @entity ID
hu: @entity belső, számmal kifejezett azonosítója.

en: The ID used to identify this @entity internally.
hu: @entity belső azonosítója.

en: @entity ID
hu: @entity azonosítója

en: The unique ID of the @entity.
hu: @entity egyedi azonosítója.

en: After saving a new @entity
hu: Egy új @entity mentése után

en: created @entity
hu: létrehozott @entity

en: After updating an existing @entity
hu: Egy létező @entity frissítése után

en: updated @entity
hu: frissített @entity

en: Before saving a @entity
hu: Egy @entity mentése előtt

en: saved @entity
hu: mentett @entity

en: After deleting a @entity
hu: Egy @entity törlése után

en: deleted @entity
hu: törölt @entity

en: Are you sure you want to revert the %entity %label?
hu: %label %entity biztosan visszaállítható?

en: Are you sure you want to delete the %entity %label?
hu: %label %entity biztosan törölhető?

en: Reverted %entity %label to the defaults.
hu: %label %entity értékei vissza lettek állítva az alapértelmezettre.

en: Deleted %entity %label.
hu: %label %entity törölve lett.

en: Add @entity_type
hu: @entity_type hozzáadása

en: Edit @label
hu: @label szerkesztése

en: Clone @label
hu: @label klónozása

en: Revert @label
hu: @label visszaállítása

en: Delete @label
hu: @label törlése

en: Machine-readable names must not consist of numbers only.
hu: A programok által használt név nem tartalmazhat csak számot.

en: The author of the comment.
hu: A hozzászólás szerzője.

en: For importing copy the content of the text area and paste it into the import page.
hu: Az importáláshoz ki kell másolni a szövegdoboz tartalmát és beilleszteni az importáló oldalon.

en: Paste an exported %entity_type here.
hu: Korábban exportált %entity_type beillesztése ide.

en: If checked, any existing %entity with the same identifier will be replaced by the import.
hu: Bejelölt állapotban minden azonos azonosítóval rendelkező %entity ki lesz cserélve az importálás során.

en: Import of %entity %label failed, a %entity with the same machine name already exists. Check the overwrite option to replace it.
hu: %label %entity importálása sikertelen, mert már létezik %entity ezen a programok által használt néven. A cseréhez a felülírás lehetőséget be kell jelölni.

en: Imported %entity %label.
hu: %label %entity importálása megtörtént.

en: Export @label
hu: @label exportálása

en: Import @entity_type
hu: @entity_type importálása

en: Enables modules to work with any entity type and to provide entities.
hu: Segítségével a modulok bármely entitástípust kezelni tudnak és entitásokat is létre tudnak hozni.

en: Entity tokens
hu: Entitás-vezérjelek

en: Provides token replacements for all properties that have no tokens and are known to the entity API.
hu: Vezérjeles helyettesítési mintákat biztosít mintához, amelyet az Entitás API támogat és még nem rendelkezik vezérjellel.

en: The original-language version of this node, if one exists.
hu: Ha létezik, akkor a tartalom az eredeti nyelven.

en: The file.
hu: A fájl.

en: Whether the file is being displayed.
hu: Mikor kell a fájlt megjeleníteni.

en: The image file.
hu: A képfájl.

en: The <em>Alt</em> attribute text
hu: Az <em>Alt</em> tulajdonság szövege

en: The <em>Title</em> attribute text
hu: A <em>Title</em> tulajdonság szövege

en: The main body text
hu: A fő törzs szövege

en: Information related to the current page request.
hu: A jelenlegi oldallekéréshez tartozó információk.

en: The full URL of the current page request.
hu: A jelenlegi oldallekéréshez tartozó teljes URL.

en: unchanged entity
hu: változatlan entitás
