Entity API (7.x-1.1) - en to az translation catalogue (122 entries)

en: Title
az: Başlıq

en: delete
az: sil

en: Status
az: Vəziyyət

en: Prefix
az: Prefiks

en: Suffix
az: Suffiks

en: Operations
az: Əməliyyatlar

en: Email address
az: Epoçt ünvanı

en: Author
az: Müəllif

en: Subject
az: Mövzu

en: Description
az: İzahat

en: Language
az: Dil

en: Comments
az: Şərhlər

en: Home page
az: Əsas səhifə

en: Weight
az: Çəki

en: Parent
az: Valideyn

en: Name
az: Ad

en: edit
az: redaktə et

en: Import
az: İmport

en: Book
az: kitab

en: Export
az: Eksport

en: Node ID
az: Nod İD-si

en: Default
az: Susmaya görə

en: Summary
az: Xülasə

en: Path
az: Yol

en: Display
az: Monitor

en: Text
az: Mətn

en: Timestamp
az: Vaxt möhürü

en: Content type
az: Kontent tipi

en: Files
az: Fayllar

en: User ID
az: İstifadəçi İD-si

en: Created
az: Yaradıldı

en: Node
az: Material

en: Active
az: Aktiv

en: Taxonomy terms
az: Taksanomiya terminləri

en: Custom
az: Seçilmiş

en: Revision ID
az: Reviziya ID

en: Comment ID
az: Şərh İD-si

en: Published
az: Nəşr edilmişdir

en: File ID
az: Fayl İD-si

en: File name
az: Fayl adı

en: File size
az: Fayl ölçüsü

en: Vocabulary
az: Lüğət

en: Vocabulary ID
az: Lüğət İD-si

en: Term ID
az: Termin İD-si

en: Last access
az: Son icazə

en: Last login
az: Son loqin

en: Overridden
az: Əvəz edildi

en: Nodes
az: Materiallar

en: Owner
az: Sahib

en: List type
az: Siyahı növü

en: Users
az: İstifadəçilər

en: Anonymous
az: Anonim

en: IP Address
az: İP ünvan

en: Granularity
az: Qranulyarlıq

en: Entity
az: Entiti

en: Fixed
az: Sabit

en: Blocked
az: Blok edilib

en: Parent terms
az: Ana terminlər

en: Date created
az: Yaradılma tarixi

en: Unpublished
az: Dərc olunmayıb

en: Slogan
az: Sloqanı

en: Machine name
az: Maşın adı

en: Node count
az: Nod sayı

en: Number of views
az: Baxışların sayı

en: Default theme
az: Defolt mövzu

en: Content language
az: Kontent dili

en: Entity type
az: Varlıq növü

en: User roles
az: İstifadəçi rolları

en: Users who have created accounts on your site.
az: Saytınızda hesablar yaradan istifadəçilər.

en: MIME type
az: MIME növü

en: The MIME type of the file.
az: Faylın MIME növü.

en: Current date
az: Hal-hazırki Tarix

en: Comment count
az: Şərh sayı

en: Views today
az: Bugünkü baxışlar

en: Machine-readable name
az: Maşınla oxuna bilən ad

en: Text format
az: Mətn formatı

en: The name of the site.
az: Saytın adı.

en: The unique ID of the comment.
az: Şərhin unikal identifikatoru.

en: The IP address of the computer the comment was posted from.
az: Şərhin göndərildiyi kompüterin IP ünvanı.

en: The email address left by the comment author.
az: Şərh müəllifinin buraxdığı e-poçt ünvanı.

en: The home page URL left by the comment author.
az: Şərh müəllifinin buraxdığı ana səhifənin URL-i.

en: The URL of the comment.
az: Şərhin URL-i.

en: Edit URL
az: URL-i redaktə edin

en: The URL of the comment's edit page.
az: Şərhin redaktə səhifəsinin URL-i.

en: The date the comment was posted.
az: Şərhin yerləşdirildiyi tarix.

en: The comment's parent, if comment threading is active.
az: Şərh atma aktivdirsə, şərhin valideyni.

en: New comment count
az: Yeni şərhlərin sayı

en: The URL of the node.
az: Nod URL-i.

en: The URL of the node's edit page.
az: Nodun redaktə səhifəsinin URL-i.

en: Date changed
az: Tarix dəyişdirildi

en: The date the node was most recently updated.
az: Düyün ən son yeniləndiyi tarix.

en: The number of visitors who have read the node.
az: Nodu oxuyan ziyarətçilərin sayı.

en: The number of visitors who have read the node today.
az: Bu nodu oxuyan ziyarətçilərin sayı.

en: Last view
az: Son baxış

en: The date on which a visitor last read the node.
az: Ziyarətçinin nodu son oxuduğu tarix.

en: The slogan of the site.
az: Saytın şüarı.

en: The administrative email address for the site.
az: Sayt üçün inzibati e-poçt ünvanı.

en: Login page
az: Giriş səhifəsi

en: The URL of the site's login page.
az: Saytın giriş səhifəsinin URL-i.

en: The unique ID of the uploaded file.
az: Yüklənmiş faylın unikal ID-si.

en: The name of the file on disk.
az: Diskdəki faylın adı.

en: The web-accessible URL for the file.
az: Fayl üçün veb-əlçatan URL.

en: The date the file was most recently changed.
az: Faylın ən son dəyişdirildiyi tarix.

en: The user who originally uploaded the file.
az: Faylı ilkin olaraq yükləyən istifadəçi.

en: The unique ID of the taxonomy term.
az: Taksonomiya termininin unikal identifikatoru.

en: The name of the taxonomy term.
az: Taksonomiya termininin adı.

en: The optional description of the taxonomy term.
az: Taksonomiya termininin isteğe bağlı təsviri.

en: The number of nodes tagged with the taxonomy term.
az: Taksonomiya termini ilə işarələnmiş qovşaqların sayı.

en: The URL of the taxonomy term.
az: Taksonomiya termininin URL-i.

en: The vocabulary the taxonomy term belongs to.
az: Taksonomiya termininin aid olduğu lüğət.

en: The unique ID of the taxonomy vocabulary.
az: Taksonomiya lüğətinin unikal identifikatoru.

en: The name of the taxonomy vocabulary.
az: Taksonomiya lüğətinin adı.

en: The optional description of the taxonomy vocabulary.
az: Taksonomiya lüğətinin isteğe bağlı təsviri.

en: Term count
az: Termin sayı

en: The number of terms belonging to the taxonomy vocabulary.
az: Taksonomiya lüğətinə aid olan terminlərin sayı.

en: The unique ID of the user account.
az: İstifadəçi hesabının unikal ID-si.

en: The login name of the user account.
az: İstifadəçi hesabının giriş adı.

en: The email address of the user account.
az: İstifadəçi hesabının e-poçt ünvanı.

en: The URL of the account profile page.
az: Hesab profili səhifəsinin URL-i.

en: The date the user last logged in to the site.
az: İstifadəçinin sayta sonuncu dəfə daxil olduğu tarix.

en: The date the user account was created.
az: İstifadəçi hesabının yaradıldığı tarix.

en: Revision log message
az: Revizyon jurnalı mesajı
