Entity API (7.x-1.4) - en to ur translation catalogue (30 entries)

en: Title
ur: عنوان

en: delete
ur: حذف کریں

en: Status
ur: حالت

en: Prefix
ur: سابقہ

en: Suffix
ur: لاحقہ

en: Operations
ur: معاملات

en: Email address
ur: برقی ڈاک کا پتہ

en: Author
ur: مصنف

en: yes
ur: جی ہاں

en: Subject
ur: موضوع

en: Description
ur: وضاحت

en: Language
ur: زبان

en: Comments
ur: تبصرے

en: Weight
ur: وزن

en: edit
ur: ترمیم

en: Import
ur: درآمد کریں

en: Export
ur: برآمد کریں

en: Label
ur: عنوان

en: Default
ur: طے شدہ

en: URL
ur: یو آر ایل

en: Path
ur: پاتھ

en: Text
ur: متن

en: Timestamp
ur: ٹائمسٹیمپ

en: Email
ur: ای میل

en: Anonymous
ur: گمنام

en: None.
ur: کوئی نہیں۔

en: Entity type
ur: Entity کی قسم

en: MIME type
ur: MIME کی قسم

en: Text format
ur: متن کی آرائش

en: View mode
ur: دیکھنے کے موڈ
