Entity API (7.x-1.9) - en to gu translation catalogue (43 entries)

en: Title
gu: શિર્ષક

en: delete
gu: કાઢી નખો

en: Status
gu: સ્થિતિ

en: Prefix
gu: પૂર્વાગ

en: Suffix
gu: પ્રત્યય

en: Operations
gu: ક્રિયાઓ

en: Email address
gu: ઈ-મેઈલ સરનામુ

en: Author
gu: લેખક

en: yes
gu: હા

en: Subject
gu: વિષય

en: Description
gu: વર્ણન

en: Language
gu: ભાષા

en: Comments
gu: ટિપ્પણીઓ

en: Weight
gu: તરલતા

en: Parent
gu: પિતૃ

en: Name
gu: નામ

en: edit
gu: સંપાદિત કરો

en: Import
gu: આયાત

en: Book
gu: પુસ્તક

en: Label
gu: શિર્ષક

en: Default
gu: મૂળભૂત

en: Path
gu: પાથ

en: Display
gu: પ્રદર્શન

en: Text
gu: લખાણ

en: Timestamp
gu: સમયછાપ

en: Email
gu: ઈ-મેઈલ

en: Node
gu: નોડ

en: Active
gu: સક્રિય

en: Published
gu: પ્રકાશિત

en: File name
gu: ફાઈલનું નામ

en: File size
gu: ફાઈલ માપ

en: Vocabulary
gu: શબ્દભંડોળ

en: Last login
gu: છેલ્લાે પ્રવેશ

en: Users
gu: વપરાશકર્તાઓ

en: Anonymous
gu: અજ્ઞાત

en: Slogan
gu: સૂત્ર

en: Entity type
gu: એન્ટિટી પ્રકાર

en: MIME type
gu: MIME પ્રકાર

en: Current date
gu: વર્તમાન તારીખ

en: Comment count
gu: ટીપ્પણીની સંખ્યા

en: Text format
gu: લખાણનુ બંધારણ

en: Edit URL
gu: URL સંપાદિત કરો

en: The name of the file on disk.
gu: ડિસ્ક પરનુ ફાઈલ નામ.
