Entity Agree (7.x-1.0-alpha2) - en to ar translation catalogue (17 entries)

en: Value
ar: القيمة

en: Type
ar: النوع

en: Remove
ar: حذف

en: Description
ar: الوصف

en: Disabled
ar: معطل

en: Enabled
ar: مفعل

en: Default
ar: الافتراضي

en: Updated
ar: التحديث

en: ID
ar: المعرف ID

en: User
ar: المستخدم

en: All
ar: الكل

en: Roles
ar: الأدوار

en: Configuration
ar: الإعدادات

en: Role
ar: الدور

en: Entity
ar: الكيان

en: New
ar: جديد

en: IP address
ar: عنوان الـIP
