Entity Agree (7.x-1.1-rc2) - en to fa translation catalogue (19 entries)

en: Value
fa: مقدار

en: Type
fa: نوع

en: Remove
fa: حذف

en: Description
fa: شرح

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Enabled
fa: فعال

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Updated
fa: به‌روز

en: ID
fa: شناسه

en: User
fa: کاربر

en: All
fa: همه

en: Roles
fa: نقش‌ها

en: Configuration
fa: پیکربندی

en: Role
fa: نقش

en: Entity
fa: عنصر

en: Select
fa: انتخاب

en: All users
fa: همه کاربران

en: IP address
fa: آدرس IP

en: Entity ID
fa: شناسه عنصر
