Entity Backend Search (7.x-1.0-alpha1) - en to ar translation catalogue (59 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: delete
ar: حذف

en: Status
ar: الحالة

en: Operations
ar: عمليات

en: Username
ar: اسم المستخدم

en: Type
ar: النوع

en: Author
ar: المؤلف

en: Subject
ar: الموضوع

en: Description
ar: الوصف

en: Language
ar: اللغة

en: Disabled
ar: معطل

en: Enabled
ar: مفعل

en: On
ar: في

en: Yes
ar: نعم

en: No
ar: لا

en: Edit
ar: تحرير

en: Search
ar: بحث

en: Weight
ar: الوزن

en: Image
ar: الصورة

en: Name
ar: الاسم

en: edit
ar: تحرير

en: Default
ar: الافتراضي

en: Update
ar: تحديث

en: View
ar: عرض

en: Visible
ar: مرئي

en: never
ar: أبدا

en: Updated
ar: التحديث

en: Unknown
ar: غير معروف

en: Promoted
ar: مُرَقَّى

en: Created
ar: الإنشاء

en: Node
ar: العقدة

en: Update options
ar: خيارات التحديث

en: All
ar: الكل

en: Not found
ar: غير موجود

en: Off
ar: إيقاف

en: Roles
ar: الأدوار

en: Published
ar: منشور

en: Vocabulary
ar: المعجم

en: Last access
ar: آخر وصول

en: Fields
ar: الحقول

en: blocked
ar: ممنوع

en: active
ar: نشط

en: Group name
ar: اسم المجموعة

en: Filters
ar: المرشحات

en: Save settings
ar: حفظ الإعدادات

en: Operation
ar: عملية

en: Full
ar: كامل

en: No items selected.
ar: لم تختر أي عناصر.

en: The update has been performed.
ar: تم إجراء التحديث.

en: published
ar: منشور

en: @time ago
ar: منذ @time

en: Unpublished
ar: غير منشور

en: not published
ar: غير منشور

en: Sticky
ar: مثبت

en: Used in
ar: مستخدمة في

en: Language neutral
ar: اسم اللغة

en: Posted in
ar: نُشِر في

en: Search page
ar: صفحة البحث

en: Undefined language (@langcode)
ar: لغة غير معينة (@lagncode)
