Entity Backend Search (7.x-1.0-alpha1) - en to ru translation catalogue (70 entries)

en: Title
ru: Заголовок

en: delete
ru: удалить

en: Status
ru: Статус

en: Operations
ru: Операции

en: Username
ru: Имя пользователя

en: Type
ru: Тип

en: Author
ru: Автор

en: Subject
ru: Тема

en: Description
ru: Описание

en: Language
ru: Язык

en: Disabled
ru: Отключено

en: Enabled
ru: Включено

en: On
ru: Вкл

en: Yes
ru: Да

en: No
ru: Нет

en: Edit
ru: Редактировать

en: Search
ru: Поиск

en: Weight
ru: Вес

en: Image
ru: Изображение

en: Name
ru: Название

en: edit
ru: изменить

en: Default
ru: По умолчанию

en: Update
ru: Обновить

en: View
ru: Просмотр

en: Visible
ru: Видимый

en: never
ru: никогда

en: Updated
ru: Обновлено

en: Unknown
ru: Неизвестно

en: Promoted
ru: На главной

en: Created
ru: Создано

en: Node
ru: Материал

en: Update options
ru: Настройки обновления

en: All
ru: Все

en: Not found
ru: Не найдено

en: Off
ru: Выкл

en: Roles
ru: Роли

en: Published
ru: Опубликовано

en: Vocabulary
ru: Словарь

en: Last access
ru: Последнее посещение

en: Fields
ru: Поля

en: blocked
ru: заблокирован

en: active
ru: активно

en: Sortable
ru: Может быть отсортирован

en: Group name
ru: Название группы

en: Filters
ru: Фильтры

en: Save settings
ru: Сохранить настройки

en: Operation
ru: Действие

en: Full
ru: Полный

en: No items selected.
ru: Нет выбранных элементов.

en: The update has been performed.
ru: Обновление было выполнено.

en: published
ru: опубликовано

en: @time ago
ru: @time назад

en: Unpublished
ru: Снято с публикации

en: not published
ru: не опубликовано

en: Sticky
ru: Прикреплено

en: Used in
ru: Используется в

en: Language neutral
ru: Нейтральный по отношению к языку

en: Not promoted
ru: Не выведено на главную

en: Not sticky
ru: Не закреплен

en: Registered
ru: Зарегистрированные

en: User roles
ru: Роли пользователя

en: Posted in
ru: Опубликовано

en: Full pager
ru: Полный навигатор

en: In code
ru: В коде

en: Field label
ru: Метка поля

en: Configured
ru: Сконфигурировано

en: Search page
ru: Страница поиска

en: Undefined language (@langcode)
ru: Неопределённый язык (@langcode)

en: User role ids
ru: Идентификаторы ролей пользователя

en: search page
ru: страница поиска
