Entity Backend Search (7.x-1.0-alpha1) - en to he translation catalogue (63 entries)

en: Title
he: כותרת

en: delete
he: מחיקה

en: Status
he: מצב

en: Operations
he: פעולות אפשריות

en: Username
he: שם משתמש

en: Type
he: סוג

en: Author
he: מחבר/ת

en: Subject
he: נושא

en: Description
he: תיאור

en: Language
he: שפה

en: Disabled
he: מושבת

en: Enabled
he: מופעל

en: On
he: פעיל

en: Yes
he: כן

en: No
he: לא

en: Edit
he: עריכה

en: Search
he: חיפוש

en: Weight
he: משקל

en: Image
he: תמונה

en: Name
he: שם

en: edit
he: עריכה

en: Default
he: ברירת מחדל

en: Update
he: עדכון

en: View
he: צפיה

en: Visible
he: נראה

en: never
he: אף פעם

en: Updated
he: עודכן

en: Unknown
he: לא ידוע

en: Promoted
he: מקודם

en: Created
he: נוצר

en: Node
he: פריט תוכן

en: Update options
he: אפשרויות עדכון

en: All
he: הכל

en: Not found
he: לא נמצא

en: Off
he: כבוי

en: Roles
he: תפקידים

en: Published
he: מפורסם

en: Vocabulary
he: מילון

en: Last access
he: כניסה אחרונה

en: Fields
he: שדות

en: blocked
he: חסום

en: active
he: פעיל

en: Sortable
he: ניתן למיון

en: Group name
he: שם קבוצת המודעות

en: Filters
he: מסננים

en: Save settings
he: שמירת הגדרות

en: Operation
he: פעולה

en: Full
he: מלא

en: No items selected.
he: לא נבחרו פריטים.

en: The update has been performed.
he: העדכון בוצע.

en: published
he: פורסם

en: @time ago
he: לפני @time

en: Unpublished
he: לא מפורסם

en: not published
he: לא פורסם

en: Sticky
he: דביק

en: Used in
he: משמש ב-

en: Language neutral
he: שפה נייטרלית

en: Not promoted
he: לא מקודם

en: Not sticky
he: לא דביק

en: User roles
he: תפקידי משתמש

en: Posted in
he: נכתב בנושא

en: In code
he: בקוד

en: Search page
he: דף חיפוש
