Entity Backend Search (7.x-1.0-alpha1) - en to hu translation catalogue (74 entries)

en: Title
hu: Cím

en: delete
hu: törlés

en: Status
hu: Állapot

en: Operations
hu: Műveletek

en: Username
hu: Felhasználónév

en: Type
hu: Típus

en: Author
hu: Szerző

en: Subject
hu: Tárgy

en: Description
hu: Leírás

en: Language
hu: Nyelv

en: Disabled
hu: Tiltott

en: Enabled
hu: Engedélyezett

en: On
hu: Be

en: Yes
hu: Igen

en: No
hu: Nem

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Search
hu: Keresés

en: Weight
hu: Súly

en: Image
hu: Kép

en: Name
hu: Név

en: edit
hu: szerkesztés

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: Update
hu: Frissítés

en: View
hu: Megtekintés

en: Visible
hu: Látható

en: never
hu: soha

en: Updated
hu: Frissítve

en: Unknown
hu: Ismeretlen

en: Promoted
hu: Címlapon

en: Created
hu: Létrehozva

en: Node
hu: Tartalom

en: Update options
hu: Frissítési lehetőségek

en: All
hu: Mind

en: Not found
hu: Nem található

en: Off
hu: Ki

en: Roles
hu: Szerepkörök

en: Published
hu: Közzétéve

en: Vocabulary
hu: Szótár

en: Last access
hu: Utolsó tevékenység

en: Fields
hu: Mezők

en: blocked
hu: zárolt

en: active
hu: aktív

en: Sortable
hu: Rendezhető

en: Id
hu: Azonosító

en: Group name
hu: Csoportnév

en: Filters
hu: Szűrők

en: Save settings
hu: Beállítások mentése

en: Operation
hu: Művelet

en: Full
hu: Teljes

en: Address Field
hu: Címmező

en: No items selected.
hu: Nincs elem kiválasztva.

en: The update has been performed.
hu: A frissítés végrehajtva.

en: published
hu: közzétett

en: @time ago
hu: @time

en: Unpublished
hu: Rejtett

en: not published
hu: rejtett

en: Sticky
hu: Kiemelt

en: Used in
hu: Ez használja

en: Language neutral
hu: Nyelvfüggetlen

en: Not promoted
hu: Nincs a címlapon

en: Not sticky
hu: Nem kiemelt

en: User roles
hu: Szerepkörök

en: Posted in
hu: Hozzászólás ehhez

en: Full pager
hu: Teljes lapozó

en: In code
hu: Kódban

en: Field label
hu: Mező cimkéje

en: Configured
hu: Konfigurált

en: Search page
hu: Keresési oldal

en: Undefined language (@langcode)
hu: Meghatározatlan nyelv (@langcode)

en: User role ids
hu: Felhasználói szerepkör-azonosítók

en: search page
hu: keresési oldal

en: Date (@format)
hu: Dátum (@format)

en: Unknown format
hu: Ismeretlen formátum

en: Link to user
hu: Hivatkozás a felhasználóra
