Entity Backend Search (7.x-1.0-alpha1) - en to lt translation catalogue (61 entries)

en: Title
lt: Pavadinimas

en: delete
lt: šalinti

en: Status
lt: Būsena

en: Operations
lt: Veiksmai

en: Username
lt: Nario vardas

en: Type
lt: Tipas

en: Author
lt: Autorius

en: Subject
lt: Tema

en: Description
lt: Aprašymas

en: Language
lt: Kalba

en: Disabled
lt: Išjungta

en: Enabled
lt: Įjungta

en: On
lt: Įjungta

en: Yes
lt: Taip

en: No
lt: Ne

en: Edit
lt: Redaguoti

en: Search
lt: Paieška

en: Weight
lt: Svoris

en: Image
lt: Nuotrauka

en: Name
lt: Pavadinimas

en: edit
lt: redaguoti

en: Default
lt: Numatytasis

en: Update
lt: Atnaujinti

en: View
lt: Peržiūrėti

en: Visible
lt: Matomas

en: never
lt: niekada

en: Updated
lt: Atnaujinta

en: Unknown
lt: Nežinomas

en: Created
lt: Sukurta

en: Node
lt: Mazgas

en: Update options
lt: Atnaujinti pasirinkimus

en: All
lt: Visi

en: Not found
lt: Nerasta

en: Off
lt: Išjungta

en: Roles
lt: Rolės

en: Published
lt: Paskelbtas

en: Vocabulary
lt: Žodynas

en: Last access
lt: Naudojosi

en: Fields
lt: Laukeliai

en: blocked
lt: užblokuotas

en: active
lt: aktyvus

en: Sortable
lt: Rušiuojamas

en: Group name
lt: Grupės pavadinimas

en: Filters
lt: Filtrai

en: Save settings
lt: Išsaugoti nustatymus

en: Operation
lt: Veiksmai

en: Full
lt: Pilnas

en: No items selected.
lt: Įrašai nepasirinkti.

en: The update has been performed.
lt: Atnaujinimas įvykdytas.

en: published
lt: paskelbtas

en: @time ago
lt: prieš @time

en: Unpublished
lt: Nepaskelbtas

en: not published
lt: nepaskelbtas

en: Sticky
lt: Prikabintas viršuje

en: Used in
lt: Naudojama

en: Language neutral
lt: Kalbai neutralus

en: User roles
lt: Narių rolės

en: Posted in
lt: kategorijoje

en: In code
lt: Kode

en: Field label
lt: Laukelio žymė

en: Undefined language (@langcode)
lt: Nenurodyta kalba (@langcode)
