Entity Claim (7.x-1.0-beta3) - en to nl translation catalogue (55 entries)

en: Save configuration
nl: Instellingen opslaan

en: delete
nl: verwijderen

en: Approve
nl: Goedkeuren

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Submit
nl: Indienen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: content
nl: inhoud

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Yes
nl: Ja

en: No
nl: Nee

en: view
nl: weergeven

en: Edit
nl: Bewerken

en: This action cannot be undone.
nl: Deze actie kan niet ongedaan worden gemaakt.

en: Settings
nl: Instellingen

en: edit
nl: bewerken

en: Update
nl: Bijwerken

en: View
nl: Weergeven

en: Updated
nl: Bijgewerkt

en: User
nl: Gebruiker

en: Created
nl: Aangemaakt

en: Are you sure you want to delete %title?
nl: Weet u zeker dat u %title wilt verwijderen?

en: Update options
nl: Bijwerkopties

en: Custom
nl: Aangepast

en: Published
nl: Gepubliceerd

en: Authored by
nl: Geschreven door

en: Anonymous
nl: Anoniem

en: Operation
nl: Bewerking

en: Full
nl: Volledig

en: Authoring information
nl: Auteursinformatie

en: Leave blank for %anonymous.
nl: Leeglaten voor %anonymous.

en: Approved
nl: Goedgekeurd

en: Pending
nl: In afwachting

en: The update has been performed.
nl: De update is uitgevoerd.

en: Deleted
nl: Verwijderd

en: Publishing options
nl: Publicatie-opties

en: The settings have not been saved because of the errors.
nl: De instellingen zijn niet opgeslagen omdat er fouten zijn opgetreden.

en: %title has been deleted.
nl: %title is verwijderd.

en: Processing
nl: Verwerken

en: Output format
nl: Weergaveformaat

en: Select
nl: Selecteren

en: Manage fields
nl: Velden beheren

en: The update has encountered an error.
nl: De update heeft een fout ontdekt.

en: Text to display
nl: Weer te geven tekst

en: Entity type
nl: Entiteitstype

en: Bundle
nl: Bundel

en: Delete link
nl: Verwijderlink

en: Edit link
nl: Bewerkingslink

en: - Any -
nl: - Alle -

en: exposed
nl: zichtbaar gemaakt

en: An error occurred and processing did not complete.
nl: Er is een fout opgetreden en de bewerking is niet voltooid.

en: Manage display
nl: Weergave beheren

en: Enable to override this field's links.
nl: Links van dit veld mogen worden overschreven.

en: Link this field to the original piece of content
nl: Dit veld naar de oorspronkelijke inhoud linken

en: grouped
nl: gegroepeerd

en: Source entity
nl: Bronentiteit
