Entity Claim (7.x-1.0-beta4) - en to fa translation catalogue (56 entries)

en: Save configuration
fa: ذخیره پیکربندی

en: delete
fa: حذف

en: Status
fa: وضعیت

en: Approve
fa: موافقت

en: Delete
fa: حذف

en: Submit
fa: ثبت

en: Operations
fa: عملیات

en: content
fa: محتوا

en: Cancel
fa: لغو

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: view
fa: مشاهده

en: Edit
fa: ویرایش

en: This action cannot be undone.
fa: این عمل برگشت‌پذیر نیست.

en: Link
fa: پیوند

en: Parent
fa: والد

en: Settings
fa: تنظیمات

en: edit
fa: ویرایش

en: Update
fa: به‌روزرسانی

en: Blank
fa: خالی

en: Top
fa: بالا

en: View
fa: مشاهده

en: Updated
fa: به‌روز

en: User
fa: کاربر

en: Created
fa: ایجاد گردید

en: Are you sure you want to delete %title?
fa: آیا شما مطمئن هستید می‌خواهید %title را حذف کنید؟

en: Update options
fa: گزینه‌های به‌روزرسانی

en: Custom
fa: سفارشی

en: Published
fa: منتشر شده

en: Authored by
fa: نوشته شده توسط

en: Link text
fa: متن پیوند

en: Anonymous
fa: ناشناس

en: Operation
fa: عملکرد

en: Full
fa: کامل

en: Authoring information
fa: اطلاعات نویسنده

en: Leave blank for %anonymous.
fa: برای %anonymous خالی بگذارید.

en: Approved
fa: تایید شده

en: Pending
fa: معلق

en: The update has been performed.
fa: به‌روزرسانی انجام شد.

en: Deleted
fa: حذف شد

en: Publishing options
fa: گزینه‌های انتشار

en: The settings have not been saved because of the errors.
fa: تنظیمات به علت رخ دادن خطا ذخیره نشد.

en: %title has been deleted.
fa: %title حذف شد.

en: Processing
fa: در حال پردازش

en: Output format
fa: قالب‌بندی خروجی

en: Select
fa: انتخاب

en: Manage fields
fa: اداره فیلد‌ها

en: The update has encountered an error.
fa: به‌روزرسانی با خطا مواجه شد.

en: Text to display
fa: متن قابل نمایش

en: Entity type
fa: نوع عنصر

en: Bundle
fa: بسته

en: Delete link
fa: پیوند حذف

en: Edit link
fa: پیوند ویرایش

en: - Any -
fa: - هر چیزی -

en: An error occurred and processing did not complete.
fa: خطایی رخ داده و پردازش کامل نشد.

en: Manage display
fa: اداره نمایش
