Entity Claim (7.x-1.0-beta4) - en to hu translation catalogue (64 entries)

en: Save configuration
hu: Beállítások mentése

en: delete
hu: törlés

en: Status
hu: Állapot

en: Approve
hu: Elfogadás

en: Delete
hu: Törlés

en: Submit
hu: Beküldés

en: Operations
hu: Műveletek

en: content
hu: tartalom

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Yes
hu: Igen

en: No
hu: Nem

en: view
hu: megtekintés

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: This action cannot be undone.
hu: A művelet nem vonható vissza.

en: Link
hu: Hivatkozás

en: Parent
hu: Szülő

en: Settings
hu: Beállítások

en: edit
hu: szerkesztés

en: Update
hu: Frissítés

en: Blank
hu: Üres

en: Top
hu: Teteje

en: View
hu: Megtekintés

en: Updated
hu: Frissítve

en: Updated by
hu: Frissítette

en: User
hu: Felhasználó

en: Created
hu: Létrehozva

en: Are you sure you want to delete %title?
hu: „%title” biztosan törölhető?

en: Update options
hu: Frissítési lehetőségek

en: Custom
hu: Egyéni

en: Published
hu: Közzétéve

en: Authored by
hu: Szerző

en: Link text
hu: Hivatkozás szövege

en: Anonymous
hu: Névtelen

en: Operation
hu: Művelet

en: Full
hu: Teljes

en: Authoring information
hu: Szerzői információk

en: Leave blank for %anonymous.
hu: Üresen hagyandó ha %anonymous.

en: Approved
hu: Elfogadott

en: Pending
hu: Függőben

en: The update has been performed.
hu: A frissítés végrehajtva.

en: Deleted
hu: Törölt

en: Publishing options
hu: Közzétételi beállítások

en: The settings have not been saved because of the errors.
hu: Hiba miatt a beállítások mentése sikertelen volt.

en: %title has been deleted.
hu: %title törlése megtörtént.

en: Processing
hu: Feldolgozás

en: Output format
hu: Kimenet formája

en: Select
hu: Kiválasztás

en: Manage fields
hu: Mezők kezelése

en: The update has encountered an error.
hu: A frissítés során hiba történt.

en: Text to display
hu: Megjelenítendő szöveg

en: Entity type
hu: Entitástípus

en: Bundle
hu: Mezőköteg

en: Delete link
hu: Törlés hivatkozása

en: Edit link
hu: Szerkesztés hivatkozása

en: - Any -
hu: - Bármely -

en: exposed
hu: felfedett

en: An error occurred and processing did not complete.
hu: Hiba történt, a feldolgozás nem ért véget.

en: Manage display
hu: Megjelenés beállítása

en: Enable to override this field's links.
hu: Kattinthatóvá teszi, ezzel felülírja a mező hivatkozását.

en: Link this field to the original piece of content
hu: A mező egyben hivatkozás is legyen az eredeti tartalomra

en: grouped
hu: csoportosított

en: bundle
hu: mezőköteg

en: Source entity
hu: Forrásentitás

en: Revision %label has been deleted.
hu: %label változat törlése megtörtént.
