Entity Claim (7.x-1.0-beta4) - en to it translation catalogue (57 entries)

en: Save configuration
it: Salva configurazione

en: delete
it: elimina

en: Status
it: Stato

en: Approve
it: Approva

en: Delete
it: Elimina

en: Submit
it: Invia

en: Operations
it: Operazioni

en: content
it: contenuto

en: Cancel
it: Annulla

en: Yes
it: Sì

en: view
it: mostra

en: Edit
it: Modifica

en: This action cannot be undone.
it: L'operazione non è reversibile.

en: Parent
it: Genitore

en: Settings
it: Impostazioni

en: edit
it: modifica

en: Update
it: Aggiorna

en: Blank
it: Vuota

en: Top
it: In cima

en: View
it: Visualizza

en: Updated
it: Aggiornato

en: User
it: Utente

en: Created
it: Creato

en: Are you sure you want to delete %title?
it: Si vuole davvero eliminare %title?

en: Update options
it: Opzioni di aggiornamento

en: Custom
it: Personalizzato

en: Published
it: Pubblicato

en: Authored by
it: Creato da

en: Link text
it: Testo del collegamento

en: Anonymous
it: Anonimo

en: Operation
it: Operazione

en: Full
it: Completo

en: Authoring information
it: Informazioni sull'autore

en: Leave blank for %anonymous.
it: Lasciare in bianco per %anonymous.

en: Approved
it: Approvato

en: Pending
it: In sospeso

en: The update has been performed.
it: L'aggiornamento è stato effettuato.

en: Deleted
it: Eliminato

en: Publishing options
it: Opzioni di pubblicazione

en: The settings have not been saved because of the errors.
it: Le impostazioni non sono state salvate a causa di alcuni errori rilevati.

en: %title has been deleted.
it: %title è stato eliminato.

en: Processing
it: In elaborazione

en: Output format
it: Formato di output

en: Select
it: Scegliere

en: Manage fields
it: Gestisci campi

en: The update has encountered an error.
it: L'aggiornamento ha incontrato un errore.

en: Text to display
it: Testo da visualizzare

en: Entity type
it: Tipo di entità

en: Delete link
it: Link elimina

en: Edit link
it: Link modifica

en: - Any -
it: - Qualsiasi -

en: exposed
it: esposto

en: An error occurred and processing did not complete.
it: E' avvenuto un errore e il processo non è stato completato.

en: Manage display
it: Gestione visualizzazione

en: Enable to override this field's links.
it: Attiva per modificare i link di questo campo.

en: Link this field to the original piece of content
it: Collega questo campo al contenuto originale

en: grouped
it: raggruppati
